Alpejski PŚ w Beaver Creek: Zmiana w programie zawodów, zjazd w piątek

fot. Class V / CC BY SA

fot. Class V / CC BY SA

Organizatorzy zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Beaver Creek poinformowali dziś o zmianie planów odnośnie harmonogramu przeprowadzania konkurencji. Postanowiono zamienić dni rozgrywania zawodów w zjeździe i supergigancie i w efekcie tej zmiany w piątek odbędą się zawody w zjeździe, natomiast w sobotę przeprowadzona ma być rywalizacja w supergigancie.

Mniej korzystne prognozy pogody na sobotę niż na piątek sprawiły, że organizatorzy Pucharu Świata w amerykańskim Beaver Creek podjęli decyzję, że pierwotnie zaplanowany na sobotę zjazd odbędzie się jednak w piątek, który był początkowo przeznaczony na supergigant. Nienaruszony jest natomiast termin zawodów w slalomie gigancie, które powinny odbyć się w niedzielę. Początek jutrzejszych zmagań w zjeździe wyznaczono na godzinę 18:45 polskiego czasu. Supergigant w sobotę powinien rozpocząć się o 19:00.

Przed zawodami w zjeździe w Beaver Creek udało się przeprowadzić tylko jeden trening. W środowej próbie najlepszy był Austriak Ottmar Striedinger, natomiast dzisiejszy trening odwołano, starając się skupić na jak najlepszym przygotowaniu trasy na zawody.

Źródło: FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.