Alpejski PŚ w Beaver Creek. Striedinger najlepszy na treningu

22:24, 30.11.2022 Marek Cielec Aktualizacja: 22:33, 30.11.2022

Po tym jak w Beaver Creek odwołano wtorkowy trening zjazdu mężczyzn, środa była pierwszym dniem, w którym zawodnicy rywalizujący w Pucharze Świata mogli sprawdzić się na trasie Birds of Prey przed zaplanowanymi na piątek zawodami. Najlepszy w tej próbie był Austriak Otmar Striedinger.

Pierwsza próba dla Austriaka

Środa była pierwszym oficjalnym dniem treningowym dla panów, którzy przygotowują się do zmagań o kolejne punkty Pucharu Świata. Najbliższe zawody w zjeździe odbędą się już w piątek w Beaver Creek, a jak wiadomo, przed każdym zjazdem musi zostać przeprowadzony przynajmniej jeden oficjalny trening. W pierwszym sprawdzianie na trasie Birds of Prey najlepszy czas uzyskał reprezentant Austrii Otmar Striedinger, któremu zjazd od startu do mety zajął 1:42,09. Na drugim miejscu uplasował się Włoch Christof Innerhofer (+0,40 sek.), a na trzecim Kanadyjczyk Broderick Thompson (+0,58 sek.). Czwarty był z kolei Niemiec z Austrii Romed Baumann (+0,67 sek.).

Jeszcze jeden rekonesans

Jednakowy czas zmierzono zawodnikom sklasyfikowanym na piątym miejscu, a byli to Mattia Casse oraz Johan Clarey (+0,67 sek.). Tuż za nimi znalazł się Ryan Cochran-Siegle (+0,80 sek.). Kolejne pozycje zajęli Matthias Mayer, Stefan Rogentin i Beat Feuz. Drugi trening zjazdu mężczyzn zaplanowany jest na czwartek. Pierwsze zawody zjazdowe rozpoczną się natomiast w piątek o godzinie 18:15. Na weekend przewidziane są zmagania w drugim zjeździe (sobota) oraz w supergigancie (niedziela).