Alpejski PŚ w Beaver Creek. Pierwszy trening panów odwołany

fot. Kayak The Rockies CC BY-NC 2.0

Po weekendowych zmaganiach panów w Pucharze Świata w kanadyjskim Lake Louise, zawodnicy przenieśli się do położonego w Stanach Zjednoczonych Beaver Creek. Na trasie Birds of Prey mieli dziś wziąć udział w pierwszym treningu zjazdu, który został jednak odwołany. 

fot. Kayak The Rockies CC BY-NC 2.0

Wtorek bez ścigania

Pierwsza z trzech zaplanowanych prób zjazdu w Beaver Creek pierwotnie zaplanowana była na wtorek, 29 listopada, jednak nie doszła ona do skutku. W związku z tym na wyniki pierwszego sprawdzianu zawodników na trasie Birds of Prey będziemy musieli poczekać przynajmniej do kolejnego dnia. W programie na najbliższe dni są jeszcze dwa treningi: w środę oraz czwartek. Pierwsza rywalizacja o punkty odbędzie się w piątek. Wówczas zawodnicy będą walczyć o wygraną w zjeździe. Ta sama konkurencja jest w planach na sobotę, natomiast w niedzielę przeprowadzone zostaną zmagania w super G.

Kolejny pojedynek Kilde vs Odermatt

W Pucharze Świata w konkurencjach szybkościowych jak na razie najlepiej radzą sobie Aleksander Aamodt Kilde oraz Marco Odermatt. Pierwszy z dwójki wspomnianych alpejczyków w Lake Louise zwyciężył w zjeździe, a w supergigancie zajął drugie miejsce, natomiast Odermatt wygrał supergigant, a w zjeździe cieszył się z zajęcia trzeciego miejsca. To również Ci dwaj panowie brylowali w Beaver Creek rok temu. Kilde odniósł wówczas dwa zwycięstwa (w zjeździe i supergigancie), a Odermatt jedno (w super G).

Źródło: FIS/własne