Alpejski PŚ w Beaver Creek: Niespodziewane zwycięstwo Odermatta w super G

fot. Andrea Miola ©

Marco Odermatt odniósł w Beaver Creek nieoczekiwane zwycięstwo w zawodach alpejskiego Pucharu Świata w supergigancie. Dla 22-latka to pierwszy taki triumf w karierze. Na drugim miejscu znalazł się Aleksander Aamodt Kilde, a na trzecim Matthias Mayer.

Multimedalista mistrzostw świata juniorów – Marco Odermatt – w końcu doczekał się wielkiego triumfu wśród seniorów. Szwajcar zwyciężył dziś w supergigancie w zawodach Pucharu Świata w Beaver Creek i była to jego pierwsza wygrana w tym cyklu. Wcześniej udało mu się dwa razy stawać na niższych stopniach podium w slalomie gigancie. Odermatt dobrze spisał się także tydzień temu w super G w Lake Louise, zajmując siódme miejsce, a dziś na trasie Birds of Prey nie znalazł się nikt lepszy od młodego Szwajcara. W dzisiejszym supergigancie Odermatt startował jako drugi, po Adrienie Theaux, który wypadł z trasy. Również Odermatt nie ustrzegł się błędu w miejscu, w którym nie poradził sobie Theaux i nie wydawało się, żeby jego przejazd miał być najlepszym tego dnia. Jednak z każdym kolejnym przejazdem, okazywało się, że Marco wykonał naprawdę świetną pracę i ciężko będzie go pokonać. Najbliżej tego wyczynu był Aleksander Aamodt Kilde (+0,10 sek.), który przez większą część trasy był szybszy od lidera, ale w końcówce popełnił poważny błąd, który sprawił, że musiał obejść się smakiem i zadowolić drugim miejscem. Z dobrej strony zaprezentował się także Matthias Mayer, który stracił do Odermatta 0,14 sek. i zajął trzecie miejsce, co pozwoliło mu na zachowanie pozycji lidera klasyfikacji super G.

Wysokie, czwarte miejsce zajął Alexis Pinturault (+0,37 sek.), który 5 lat temu stał na podium supergiganta w Beaver Creek, a dziś zbliżył się do tego wyniku i zebrał wiele cennych punktów do walki o dużą kryształową kulę. Na pozycji piątej uplasował się Mauro Caviezel (+0,64 sek.), na szóstej Travis Ganong (+0,69 sek.), a na siódmej Vincent Kriechmayr (+0,74 sek.). W czołowej dziesiątce zmieścili się także: ósmy Adrian Smiseth Sejersted, dziewiąty Hannes Reichelt i dziesiąty Mattia Casse.

Wyniki super G

Źródło: własne

Jedna myśl na temat “Alpejski PŚ w Beaver Creek: Niespodziewane zwycięstwo Odermatta w super G

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: