Alpejski PŚ w Beaver Creek: Długo oczekiwany slalom gigant mężczyzn (lista startowa)

fot. Melodie Everson

Po dwóch dniach rywalizacji w konkurencjach szybkościowych w alpejskim Pucharze Świata mężczyzn, panowie jeżdżący tylko zjazd i supergigant mogą odpocząć, a do akcji wkroczą dziś w Beaver Creek giganciści, którzy powalczą o pierwsze punkty w tej konkurencji. 

Slalom gigant miał być konkurencją, która rozpocznie sezon. Jak wiadomo, tak się nie stało z powodu odwołania giganta w Sölden. W efekcie mieliśmy już do czynienia z trzema innymi konkurencjami, zaczynając od slalomu i przechodząc następnie przez zjazd i super G, a na gigant trzeba było czekać ponad miesiąc od planowanej inauguracji w Sölden. Wszelkie wątpliwości co do formy gigancistów powinny zostać rozwiane już dzisiaj.

Sytuacja w męskim slalomie gigancie jest zbliżona do tej, którą możemy oglądać w slalomie. O zwycięstwo powinni walczyć przede wszystkim Marcel Hirscher i Henrik Kristoffersen, którzy byli najlepsi właśnie w slalomie w Levi. Groźny powinien być również Alexis Pinturault, który regularnie plasuje się w czołówce gigancistów na koniec każdego sezonu. W ostatnich dwóch wyścigach gigantowych w Beaver Creek zwycięstwo odnosił Marcel Hirscher, jednak najwięcej razy triumfował tu reprezentant gospodarzy Ted Ligety, który stał na najwyższym stopniu podium aż pięciokrotnie. Hirscher w sumie ma na koncie trzy zwycięstwa w Beaver Creek.

Lista startowa

Pierwszy przejazd giganta w Beaver Creek rozpocznie się o godzinie 17:45, a drugi o 20:45 polskiego czasu. Z numerem 1 pojedzie Francuz Victor Muffat-Jeandet. Główni faworyci, czyli Hirscher i Kristoffersen pojadą jako piąty i szósty zawodnik. Jako ostatni w pierwszym przejeździe pokaże się Słowak Matej Prielozny.

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.