Alpejski PŚ w Beaver Creek: Beat Feuz wygrywa zjazd

21:03, 30.11.2018 Jagoda Brzozowska

W związku ze zmianami w programie, w piątkowy wieczór mieliśmy okazję podziwiać najlepszych zjazdowców na świecie podczas zawodów Pucharu Świata w Beaver Creek. Najlepszy dzisiaj okazał się Beat Feuz.

Szwajcar pokonał trasę w 1:13,59 sek. i o zaledwie 0,07 sek. wyprzedził drugiego Mauro Caviezela. Trzecie miejsce przypadło w udziale Akselowi Lundowi Svindalowi, który wciąż nie uporał się z kontuzją palca, a mimo to do lidera stracił tylko 0,08 sek. Tuż za podium uplasowali się Francuzi: czwarty był Adrien Theaux (+0,21), a piąty Johan Clarey (+0,26) ex aequo z Austriakiem Vincentem Kriechmayrem. Siódmy rezultat zanotował Hannes Reichelt (+0,45), a ósmy jego reprezentacyjny kolega Christian Walder, który na trasę ruszył dopiero z czterdziestym czwartym numerem startowym (+0,54). W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Amerykanie, ex aequo na miejscu dziewiątym: Steven Nyman (+0,56) oraz Bryce Bennett. Z kolei dopiero piętnasta lokata przypadła w udziale mistrzowi olimpijskiemu w zjeździe z Soczi Matthiasowi Mayerowi (+0,91), a siedemnasta Kjetilowi Jansrudowi (+0,92).

Na starcie pojawiło się sześćdziesięciu dwóch zawodników, a wyścigu nie ukończyli Marko Vukicevic, Peter Fill oraz Thomas Dressen. Polacy nie startowali.

Przed nami jeszcze dwa dni z Pucharem Świata w Beaver Creek: w sobotę odbędzie się supergigant, a w niedzielę gigant.