Alpejski PŚ w Bansku. Pierwszy sprawdzian mężczyzn po Mistrzostwach Świata (lista startowa giganta)

fot. facebook.com/kranjeczan/

Bułgaria nigdy nie była oczywistym przystankiem na mapie sportów zimowych. Jednak do obecności Banska w kalendarzu PŚ w narciarstwie alpejskim zdążyliśmy się przyzwyczaić. Ośrodek w górach Pirin ugości tym razem najlepszych gigancistów.

Zan Kranjec (fot. facebook.com/kranjeczan/)

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę zawodnicy zmierzą się w gigancie. Mężczyźni rywalizowali tu ostatnio w 2019 roku. Wówczas w tej konkurencji najlepszy był Norweg Henrik Kristoffersen, który wyprzedził legendarnego Marcela Hirschera i Francuza Thomasa Fanarę. W nadchodzący weekend reprezentant Skandynawii będzie ponownie należeć do szerokiego grona faworytów, mimo że powszechnie uważa się, że ostatnio zawodzi oczekiwania kibiców.

O czołowe miejsca powalczy też świeżo upieczony mistrz świata, Francuz Mathieu Faivre (jutro z nr 2). Tuż po nim wystartuje jego rodax Alexis Pinturault, który spróbuje podtrzymać świetną passę trzech zwycięstw w tej konkurencji. Na wiele liczą reprezentanci Bałkanów i byłej Jugosławii, tacy jak Słoweniec Zan Kranjec (nr 5) i Chorwat Filip Zubcić (nr 7). Zawody rozpocznie z kolei wicelider klasyfikacji giganta, Marco Odermatt ze Szwajcarii.

Na starcie pierwszego sobotniego przejazdu ujrzymy 59 zawodników, nie będzie wśród nich Polaków.

Lista startowa sobotniego giganta

źródło: informacja własna