Alpejski PŚ w Bansku: Mikaela Shiffrin odjeżdża rywalkom w (super)gigancie

10:47, 26.01.2020 Marek Cielec

Na zakończenie trzydniowej rywalizacji pań w alpejskim Pucharze Świata w Bansku, stoczono rywalizację w konkurencji zwanej supergigantem. Zwyciężyła w niej liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin, odjeżdżając rywalkom w rankingu.

Po dwóch zawodach w zjeździe, panie przystąpiły dziś do zmagań w supergigancie, który momentami wydawał się bardziej gigantowy niż super, choć również niektóre specjalistki konkurencji szybkościowych poradziły sobie w nim niekiepsko. Zwyciężyła jednak Mikaela Shiffrin czyli specjalistka od... wszystkiego. Przejazdu nie ukończyła natomiast Federica Brignone, która stawiana była w roli głównej rywalki Mikaeli do zwycięstwa w dzisiejszych zawodach. Brignone jechała bardzo dobrze i po trzecim punkcie pomiaru czasu miała najlepszy czas, ale chwilę później zaczepiła o bramkę i zaliczyła upadek. Włosi mieli jednak powody do zadowolenia za sprawą Marty Bassino, która drugi dzień z rzędu uplasowała się na drugim miejscu. Do Shiffrin straciła dziś 0,29 sek. Niezbyt zadowolona po swoim przejeździe była Lara Gut-Behrami. Szwajcarka kręciła głową w strefie mety, ale koniec końców okazało się, że jej wynik (strata 0,70 sek. do Shiffrin) pozwolił jej na zajęcie trzeciego miejsca. Po raz ostatnio Gut stała na podium równo rok temu, 26 stycznia 2019 w Garmisch-Partenkirchen. Wtedy również zajęła trzecie miejsce w super G.

Na czwartym miejscu uplasowała się Corinne Suter - brązowa medalistka mistrzostw świata w super G. Piąta była Tina Weirather, szósta Petra Vlhova, a siódma Elena Curtoni, która była najlepsza we wczorajszym zjeździe. Końcówkę rankingu w czołowej dziesiątce stanowiły Austriaczki: kolejno Stephanie Venier, Nina Ortlieb i Anna Veith. Na 12. miejscu uplasowała się dotychczasowa liderka klasyfikacji super G - Viktoria Rebensbug.

Pełne wyniki super G

Po zawodach w Bansku nową liderką klasyfikacji supergiganta została Mikaela Shiffrin. Na drugie miejsce awansowała Corinne Suter. Viktoria Rebensburg spadła z pierwszej pozycji na trzecią.

Źródło: własne