Alpejski PŚ w Bansku: Kristoffersen przed Hirscherem w gigancie

Photo by: JAN M LUNDAHL / Are2019.com

W zakończonym gigancie świeżo upieczony mistrz świata Norweg Henrik Kristoffersen znów okazał się najlepszy. Pokonał wicemistrza – Marcela Hirschera z Austrii. Na najniższym stopniu podium w bułgarskim kurorcie tak jak w Åre stanął Francuz – tym razem jednak był to doświadczony Thomas Fanara.

Hirscher prowadził po pierwszym przejeździe, zaś Kristoffersen był drugi. W ostatecznym rozrachunku jednak czas 2:26.87 Norwega okazał się minimalnie, ale jednak 0 0,04 sek. lepszy od Austriaka. Francuzki weteran stracił do zwycięzcy 0,39 sek., zaś na podium awansował z pozycji piątej. Z “pudła” spadł za to brązowy medalista MŚ – Alexis Pinturault (+0,49 sek. do Kristoffersena).

Kolejne miejsce zajął Słoweniec Zan Kranjec (+0,66 sek., awans z szóstej pozycji), zaś strefę niewielkich przetasowań zamknął Szwed Matts Olsson, który spadł z miejsca czwartego straciwszy do Kristoffersena równo sekundę. W pierwszej”10″ znaleźli się też: Norweg Rasmus Windingstad (pięć pozycji do góry, +1,67 sek.), Szwajcaar Marco Odermatt (awans z pozycji jedenastej, +1,84 sek.), Amerykanin Tommy Ford, który utrzymał swoją pozycję z pierwszego przejazdu (+1,89 sek.) oraz autor największego awansu, bo aż z 26. miejsca – znany i charakterystyczny Norweg Leif Kristian Nestvold-Haugen (+2,18 sek.). Dla odmiany największy spadek względem pierwszego przejazdu zanotował ex-dominator w tej dyscyplinie – Amerykanin Ted Ligety (z 16. na 29.).

PEŁNE WYNIKI

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.