Alpejski PŚ w Bansko. Mathieu Faivre wygrywa slalom gigant

Mistrz świata z Cortiny Mathieu Faivre zwyciężył w drugim slalomie gigancie w bułgarskim Bansko. Drugie miejsce zajął Austriak Marco Odermatt, który awansował z szóstej pozycji. Podium uzupełnił kolejny Francuz Alexis Pinturault.

Fot. Michela Andreola

Po pierwszym przejeździe prowadził Mathieu Faivre o ponad cztery dziesiąte przed Loiciem Meillardem. Stratę poniżej sekundy odnotowali jeszcze tylko Alexis Pinturault i Zan Kranjec. Wczorajszy zwycięzca Filip Zubcic na półmetku zawodów zajmował dwudzieste miejsce.

Dzisiaj Faivre zdołał utrzymać prowadzenie i zwyciężył w całych zawodach, drugi Marco Odermatt awansował o cztery pozycje, ale stracił do Francuza 0,75 sekundy. Trzeci miejsce utrzymał Alexis Pinturault (+0,81 sek.).

Tuż za podium znalazł się następny z Francuzów Thibaut Favrot i stracił do zwycięzcy już ponad sekundę. Kolejny znakomity występ zanotował dziś piąty Stefan Brennsteiner z Austrii. Słabsze drugie przejazdy zanotowali Słoweniec Zan Kranjec i Szwajcar Loic Meillard i ukończyli zawody odpowiednio na szóstym i siódmym miejscu.

W dziesiątce znaleźli się również Justin Murisier z Szwajcarii, Norweg Henrik Kristoffersen i Marco Schwarz z Austrii. Najlepszy rezultat drugiego przejazdu uzyskał Szwajcar Daniele Sette, który awansował z dwudziestej trzeciej na jedenastą pozycję.

Wyniki końcowe

Źródło: informacja własna