Alpejski PŚ w Bad Kleinkirchheim: Odwołano trening zjazdu kobiet

fot. Bad Kleinkirchheim via flickr.com / CC BY

fot. Bad Kleinkirchheim via flickr.com / CC BY

Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych odwołany został pierwszy trening zjazdu kobiet, który miał odbyć się dziś w Bad Kleinkirchheim. Zawodniczki będą mieć zatem najwyżej jedną możliwość trenowania na trasie zjazdu przed zawodami PŚ w Bad Kleinkirchheim. Przynajmniej jeden trening jest konieczny, aby można było przeprowadzić zawody. 

Pierwszy trening zjazdu był zaplanowany na godzinę 13:00 w czwartek, jednak organizatorzy przegrali dziś z pogodą i odwołali próbne przejazdy. Trasa Kaernten – Franz Klammer jest zbyt miękka i nie było możliwe zapewnienie bezpiecznych przejazdów. W związku z tym, że pierwotnie przewidziano tylko dwa treningi zjazdu, w programie zawodów został już tylko jeden trening, który ma odbyć się jutro o godzinie 10:30, natomiast zawody w zjeździe powinny zostać rozegrane w sobotę o 10:45.

W tym sezonie udało się jak dotąd przeprowadzić zawody w zjeździe tylko w Lake Louse. W Kanadzie panie rywalizowały dwukrotnie w tej konkurencji. Odwołano natomiast zmagania w zjeździe w Val d’Isere.

Źródło: laola1.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.