Alpejski PŚ w Bad Kleinkirchheim: Kto zatriumfuje w super G? (lista startowa)

fot. Bad Kleinkirchheim via flickr.com / CC BY

fot. Bad Kleinkirchheim via flickr.com / CC BY

W sobotę z powodu niekorzystnych warunków pogodowych w Bad Kleinkircheim zamiast zjazdu odbędzie się supergigant. Będzie to piąta tego rodzaju konkurencja w tym sezonie.

Ostatnie zawody w super G miały miejsce blisko miesiąc temu w Val d’Isere. Podczas grudniowego weekendu triumfy święciły Anna Veith i Lindsey Vonn, które oczywiście jutro zobaczymy na stoku. Austriaczka wystartuje z 17. numerem, a Amerykanka pojawi się na trasie już jako druga.

W 2012 r. Bad Kleinkirchheim po raz ostatni gościło Puchar Świata kobiet, a na podium znalazły się wówczas: Fabienne Suter, Tina Maze i Anna Feninger. Zarówno Szwajcarka, jak i Słowenka zdecydowały się na zakończenie sportowych karier, jednak Veith wciąż liczy się w światowej czołówce.

W klasyfikacji supergiganta prowadzi Tina Weirather z ponad siedemdziesięciopunktową przewagą nad drugą, Michelle Gisin. Trzecie miejsce zajmuje Sofia Goggia.

Jutrzejszą rywalizację rozpocznie wymieniona wcześniej Włoszka. Do grona faworytek można zaliczyć także alpejkę z Liechtensteinu, która pojedzie jako piąta. Na liście startowej nie widnieje nazwisko żadnej z Polek.

Pogoda nie powinna przeszkadzać w rozegraniu zawodów. Opady śniegu nie są spodziewane, a temperatura ma się utrzymywać poniżej zera. Supergigant rozpocznie się o 10:45, a po jego zakończeniu odbędzie się trening zjazdu.

Lista startowa

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.