Alpejski PŚ w Bad Kleinkirchheim: Federica Brignone z drugim w karierze triumfem w super G

12:42, 13.01.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 18:21, 13.01.2018

W Bad Kleinkirchheim mimo wysokich temperatur i trasy, która nie została perfekcyjnie przygotowana, odbyły się dziś zawody alpejskiego PŚ kobiet w supergigancie. Zwyciężyła Federica Brignone, dla której to siódma wygrana w karierze, a druga w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła Lara Gut, a trzecie Cornelia Hütter.

Trasa Kaernten - Franz Klammer sprawiała sporo problemów zawodniczkom, które z trudem utrzymywały stabilną pozycję jadąc w dół stoku. Miękki śnieg i wiele nierówności mocno trząsły alpejkami. Błędów nie ustrzegły się takie zawodniczki jak Sofia Goggia, Lindsey Vonn czy Tina Weirather. Większość trasy bardzo dobrze przejechała Lara Gut, która dopiero pod koniec miała jedno poważne uchybienie - Szwajcarka zachaczyła ręką o bramkę co nieco wystrąciło ją z równowagi. Mimo wszystko Gut wyszła na prowadzenie ze sporą przewagą nad Weirather, która była przed przejazdem Lary Gut na pozycji liderki. Niedługo po występie Lary Gut na trasę wyruszyła Federica Brignone. Włoszka była jeszcze szybsza, a co ważne nie popełniła żadnego wielkiego błędu i pokonała Szwajcarkę o 0,18 sek. Pozycja Brignone i Gut nie zmieniła się już do końca zawodów. Z podium spadła natomiast Weirather, która została wyprzedzona przez kilka zawodniczek. Na trzecie miejsce wskoczyła Cornelia Hütter (+0,46 sek.), na czwarte Tiffany Gauthier (+0,89 sek.), na piąte Nadia Fanchini (+0,98 sek.), a na szóste Tamara Tippler (+1,10 sek.). Na miejscu ósmym za Tiną Weirather (+1,24 sek.) znalazła się Ricarda Haaser (+1,35 sek.), na dziewiątym Lindsey Vonn (+1,43 sek.), a na dziesiątym Sofia Goggia (+1,49 sek.).

Dla Federiki Brignone było to drugie zwycięstwo w karierze w tej konkurencji. Dzięki wygranej awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji super G. Prowadzenie utrzymała Tina Weirather, która ma 240 punktów Druga jest Lara Gut ze stratą 37 punktów. Brignone ma 75 punktów mniej niż Weirather.

Jeszcze dziś powinien odbyć się trening zjazdu (o godzinie 14:00), a jutro zawody w zjeździe (11:15), o ile pogoda na to pozwoli.