Alpejski PŚ w Bad Kleinkirchheim: Co z tym zjazdem? (lista startowa)

fot. Bad Kleinkirchheim via flickr.com / CC BY

W Bad Kleinkirchheim w niedzielę powinny odbyć się kolejne zawody alpejskiego Pucharu Świata kobiet. Panie mają tam rywalizować w zjeździe, który pierwotnie powinien się odbyć w sobotę. Jednak w związku z tym, że nie udało się przed weekendem przeprowadzić treningów, zjazd został przełożony na niedzielę, w sobotę zaś zawodniczki rywalizowały w supergigancie.

Główne pytanie, jakie mogą sobie dziś zadawać sympatycy narciarstwa alpejskiego nie jest związane z tym, kto ewentualnie jutro może zwyciężyć, ale z tym czy zawody w ogóle się odbędą. Trasa Kaernten – Franz Klammer nie jest w tym roku zbyt dobrze przygotowana, jest bardzo miękka, a problemem dla organizatorów są wysokie temperatury. Odwołane zostały treningi zjazdu, które miały się odbyć w czwartek i piątek. Najpierw postanowiono, że skrócony trening ma się odbyć w sobotę po zawodach super G, ale później zdecydowano, że trening będzie przeprowadzony w niedzielę rano. Jutro zawodniczki będą zatem musiały pokonać trasę zjazdu dwa razy, choć będzie ona nieco skrócona. Oczywiście jeżeli pogoda pozwoli na jakąkolwiek rywalizację.

W tym sezonie zawody w zjeździe odbyły się dopiero dwukrotnie. Do skutku doszły dwa zjazdy, które były w programie zawodów w Lake Louise. Pierwszy wygrała Cornelia Hütter, a drugi Mikaela Shiffrin. Odwołano natomiast zjazd w Val d’Isere. Liderką klasyfikacji jest Shiffrin, ale w Bad Kleinkirchheim jej nie ma, gdyż skupia się ona na konkurencjach technicznych. Drugie miejsce zajmuje Cornelia Hütter, trzecie Tina Weirather, a czwarte Viktoria Rebensburg. Viktoria również odpuściła zawody w Bad Kleinkirchheim. Powodem jej absencji jest choroba. Dla Niemki priorytetem na pewno są zawody w slalomie gigancie, więc postanowiła dać sobie kilka dni wolnego, aby szybko wrócić do pełni zdrowia. Kolejna nieobecna to Elena Fanchini, która zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji zjazdu. U Włoszki wykryto nowotwór i dla niej starty w tym sezonie są już zakończone. Fanchini będzie teraz musiała poddać się terapii. Kontuzji w dzisiejszych zawodach doznała Węgierka Edit Miklos i jej również zabraknie w jutrzejszych zawodach.

Na faworytkę numer 1 zjazdu wyrasta Cornelia Hütter, która prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Jeden zjazd już wygrała, stanęła też na podium w sobotnim super G w Bad Kleinkirchheim. Druga z najpoważniejszych kandydatek do zwycięstwa to Tina Weirather. Groźna powinna być Lara Gut, która wraca do dawnej mistrzowskiej formy i ona również powinna walczyć o wygraną, podobnie jak Lindsey Vonn czy Sofia Goggia.

Po raz ostatni w Bad Kleinkirchheim w zjeździe w ramach PŚ zawodniczki ścigały się w 2012 roku. Wygrała wówczas Elisabeth Görgl, druga była Julia Mancuso, a trzecia Fabienne Suter. Z tej trójki tylko Mancuso jest jeszcze aktywną zawodniczką. Była ona zgłoszona do dzisiejszego supergiganta, ale po rozgrzewce stwierdziła, że nie czuje się na tyle dobrze aby wystartować. W zjeździe również jej nie zobaczymy.

Lista startowa treningu

Trening planowo powinien rozpocząć się o godzinie 9:00, natomiast główne zawody o 11:15. Na liście startowej jest 47 zawodniczek. Jako pierwsza na treningu pokaże się Anna Veith.

Lista startowa zawodów 

Lista startowa zawodów to oczywiście osobna sprawa i wygląda zupełnie inaczej. Rywalizację rozpocznie Christine Scheyer, jako druga pojedzie triumfatorka super G Federica Brignone, z numerem trzecim pokaże się Cornelia Hütter. Sofia Goggia dostała numer 5., Lara Gut numer 9., Lindsey Vonn 15., a Anna Veith 19.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.