Alpejski PŚ w Aspen: Zapowiedź zjazdu mężczyzn (lista startowa)

fot. Andrew Baillie

fot. Andrew Baillie

Zjazd mężczyzn będzie pierwszą konkurencją przeprowadzoną podczas finałów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Aspen. Dopiero ostatni zjazd sezonu rozstrzygnie, który z panów dostanie małą kryształową kulę. Pozostało już tylko dwóch kandydatów.

W alpejskim Pucharze Świata pozostały już tylko cztery konkurencje, które nie mają jeszcze ostatecznego zwycięzcy. Jedyną większą niewiadomą w męskiej części PŚ jest właśnie zjazd. W walce o wygraną liczą się Kjetil Jansrud i Peter Fill. Norweg prowadzi z przewagą 33 punktów i dziś będzie bronił pozycji lidera. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, gdyż włoski zjazdowiec bardzo dobrze spisywał się na treningach, uzyskując najlepszy czas na drugim treningu. Tymczasem Jansrud plasował się na miejscach w środku stawki. Jeśli Fill wygrałby dzisiejsze zawody, to Jansrud musiałby zająć drugie miejsce, aby nie stracić pierwszego miejsca w klasyfikacji. Zjazd mężczyzn to konkurencja, która była najbardziej nieprzewidywalna w  tym sezonie. Na razie tylko jeden zawodnik – Kjetil Jansrud – zdołał wygrać dwa razy. Pozostali alpejczycy mają najwyżej po jednym zwycięstwie.

Finały alpejskiego Pucharu Świata to zawody dla samej elity. W zjeździe wystartuje tylko 23 zawodników. Z grupy 25 czołowych narciarzy klasyfikacji zjazdu zabraknie trzech kontuzjowanych alpejczyków: Aksela Lunda Svindala, Stevena Nymana, i Valentina Giraud Moine. Do 22 zawodników mających prawo startu na podstawie klasyfikacji zjazdu w Pucharze Świata dołączy juniorski mistrz świata – Sam Morse. Na koniec przypomnę, że punktuje tylko 15 najlepszych.

Lista startowa

Początek zawodów o godzinie 16:30.

Program finałów PŚ w Aspen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.