Alpejski PŚ w Aspen: Zapowiedź zawodów drużynowych (lista startowa)

fot. Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY NC

fot. Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY NC

Podczas finałów alpejskiego Pucharu Świata w Aspen nie ma dnia przerwy, ale piątek będzie dniem, w którym zostaną przeprowadzone tylko jedne zawody – konkurencja drużyn mieszanych, zawody w slalomie równoległym.

Zawody drużynowe odbyły się już w tym sezonie na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz, gdzie zwyciężyła reprezentacja Francji. Dzisiejsze zmagania nie będą bez znaczenia, bo zostaną za nie przyznane punkty do klasyfikacji Pucharu Narodów. Zwycięzca otrzymuje 200 punktów (zarówno kobiety jak i mężczyźni), za drugie miejsce przyznawane jest 160 punktów, za trzecie 120, za czwarte 100, za miejsca 5-8. jest to 60 punktów, a za pozycje 9-16. punktów przyznaje się 60. W praktyce będzie to wyglądać tak, że 30 punktów nie dostanie nikt, bo w zawodach wystąpi jedynie 8 drużyn.

Zasady są właściwie identyczne jak na Mistrzostwach Świata. Rozgrywane są pojedynki między dwoma reprezentacjami. W ćwierćfinale będą zatem 4 starcia między drużynami. W każdym “meczu” odbędą się 4 wyścigi – 2 z udziałem pań i 2 z udziałem panów. Każdy zawodnik ma w danej rundzie do wykonania jeden przejazd. Za wygrany wyścig przyznawany jest jeden punkt, w przypadku takiego samego czasu obie ekipy dostają po punkcie. Zwycięża zespół, który po 4 wyścigach ma więcej punktów. Jeśli wynik będzie remisowy to o awansie rozstrzyga czas łączony najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika z drużyny. Jeśli obaj zawodnicy/obie zawodniczki nie dojadą do mety, zwycięża ten kto pokona prawidłowo dłuższy dystans.

Czas na przedstawienie ekip biorących udział w zawodach. W ćwierćfinale czekają nas następujące pojedynki:

Austria – Szwecja
Francja – Norwegia
Szwajcaria – Niemcy
Włochy – Słowenia

W klasyfikacji Pucharu Narodów mężczyzn prowadzi Austria przed Norwegią i Francją, natomiast wśród kobiet najlepsze są Włoszki, które wyprzedzają Austriaczki i Szwajcarki. Obie liderujące ekipy są już niezagrożone. W łącznej punktacji pierwsze miejsce zajmuje Austria z przewagą ponad 800 punktów nad Włochami. Trzecia jest Szwajcaria ze stratą blisko 1800 punktów.

Składy drużyn:

Austria: Stephanie Brunner, Ricarda Haaser, Katharina Truppe, Marc Digruber, Michael Matt, Marco Schwarz;
Szwecja: André Myhrer, Mattias Hargin, Matts Olsson, Frida Hansdotter, Maria Pietiläe Holmner, Emelie Wikström;
Francja: Adeline Baud-Mugnier, Coralie Frasse-Sombet, Jean-Baptiste Grange, Julien Lizeroux, Cyprien Sarrazzin;
Norwegia: Nina Loeseth, Ragnhild Mowinckel, Maren Skjoeld, Sebastian Foss-Solevaag, Leif Kristian Haugen, Jonathan Nordbotten;
Szwajcaria: Wendy Holdener, Simone Wild, Melanie Meillard, Daniel Yule, Luca Aerni, Gino Caviezel;
Niemcy: Lena Dürr, Christina Geiger, Marina Wallner, Stefan Luitz, Felix Neureuther, Linus Strasser;
Włochy: Chiara Costazza, Irene Curtoni, Laura Pirovano, Dominik Paris, Giuliano Razzoli, Patrick Thaler.
Słowenia: Ana Bucik, Ana Drev, Ilka Stuhec, Martin Cater, Bostjan Kline, Zan Kranjec.

Zawody rozpoczną się o godzinie 17:30.

Program finałów PŚ w Aspen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.