Alpejski PŚ w Aspen: Zapowiedź super G mężczyzn (lista startowa)

fot. Andrew Baillie

fot. Andrew Baillie

Supergigant mężczyzn to konkurencja, w której zwycięzca został już wyłoniony po zawodach w Kvitfjell. Kryształowa kula trafi na pewno do rąk Kjetila Jansruda, ale wciąż kilku zawodników ma możliwość zajęcia miejsc 2. i 3. Dziś o godzinie 18:00 zostaną przeprowadzone ostatnie zawody w super G w ramach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w sezonie 2016/2017. 

Obecnie pierwsze dwa miejsca w super G zajmują Norwegowie. Prowadzi Kjetil Jansrud, który ma przewagę 126 punktów nad swoim rodakiem Aleksandrem Aamodtem Kilde. To oznacza, że może całkiem bez stresu podejść do dzisiejszych zawodów i szykować się na odbiór trofeum za wygranie klasyfikacji supergiganta. Natomiast Kilde, który był najlepszym supergigancistą poprzedniego sezonu, musi uważać na zawodników, którzy są za nim w klasyfikacji. Szansę na 2. miejsce oprócz Kilde ma jeszcze siedmiu alpejczyków. Są to Hannes Reichelt, Dominik Paris, Peter Fill, Matthias Mayer, Beat Feuz, Erik Guay, i Max Franz.

Pierwsze trzy supergiganty w sezonie wygrał Kjetil Jansrud, ale później było już nieco gorzej. W kolejnych dwóch zajął 7. i 9. miejsce. Wczoraj stracił zwycięstwo w zjeździe na rzecz Petera Filla, ale na jego szczęście, dziś nie będzie musiał się martwić o to, że ktoś odbierze mu małą kryształową kulę. W ostatnim supergigancie w Kvitfjell zwyciężył Peter Fill, a wcześniej w Kitzbühel triumfował Matthias Mayer. Pomiędzy tymi zawodami odbyły się Mistrzostwa Świata, na których tytuł mistrzowski wywalczył Erik Guay.

Lista startowa

Na starcie pojawi się dziś 25. zawodników, w tym 22 zakwalifikowanych dzięki zajęciu jednego z miejsc z zakresu 1-25. w klasyfikacji supergiganta. Z czołowych zawodników, którzy mają prawo startu brakuje Norwegów Aksela Lunda Svindala i Adriana Smiseth Sejersteda oraz Włocha Christofa Innerhofera. Cała trójka nie wystąpi z powodu problemów zdrowotnych. Dodatkowo w zawodach wystąpią Marcel Hirscher i Alexis Pinturault dzięki dobrej zdobyczy punktowej w łącznej klasyfikacji PŚ, a także mistrz świata juniorów Nils Alphand.

 Program finałów PŚ w Aspen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.