Alpejski PŚ w Aspen: Zapowiedź slalomu mężczyzn (lista startowa)

fot. rom@nski photo / CC BY

Slalom mężczyzn zakończy dziś zmagania alpejczyków w Pucharze Świata w sezonie 2016/2017. Zwycięzca w tej konkurencji został już wyłoniony, od dawna wiadomo także, że Marcel Hirscher, który jest najlepszym slalomistą tego sezonu otrzyma dziś szóstą z rzędu dużą kryształową kulę. Jednak dzisiejsze zawody w Aspen to nie tylko zwykłe dojechanie do końca sezonu, bo wciąż możliwe są zmiany na czołowych pozycjach w klasyfikacji generalnej i slalomowej.

Jeśli chodzi o podium slalomu, to dwa pierwsze miejsca są już zaklepane. Nie ma żadnych wątpliwości, że na najwyższym  stopniu za wygranie klasyfikacji w sezonie 2016/2017 stanie Marcel Hirscher. Na bezpiecznym drugim miejscu jest Marcel Henrik Kristoffersen, ale nieco mniej bezpieczny jest Manfred Moelgg, który zajmuje trzecią pozycję. Przewaga Włocha nad kolejnym zawodnikiem jest dość spora, ale póki są jeszcze matematyczne szanse na jakąś zmianę, niczego nie można być pewnym. 91 punktów mniej niż Moelgg ma Felix Neureuther. Niemiec ostatnio spisuje się bardzo dobrze, zajął trzecie miejsce w slalomie na Mistrzostwach Świata, był też trzeci w ostatnim slalomie w Kranjskiej Gorzej. Cztery ostatnie sezony kończył w czołowej trójce klasyfikacji slalomu. Tym razem będzie mu jednak bardzo ciężko, bo musiałby wygrać ostatnie zawody sezonu, a Moelgg nie mógłby znaleźć się w punktowanej 15. Podobne szanse jak Neureuther ma Alexandr Choroszyłow. Traci on do Moelgga 95 punktów i musiałby spełnić dokładnie te same warunki jak Niemiec.

W klasyfikacji generalnej o miejsca 2-3. walczy trójka zawodników: Norwegowie Kjetil Jansrud i Henrik Kristoffersen oraz Alexis Pinturault. Należy jednak zaznaczyć, że Jansrud, który jest aktualnie drugi będzie walczył biernie, bo w slalomie nie wystąpi. Janrud ma 21 punktów przewagi nad Henrikiem Kristoffersenem i 49 nad Pinturaultem.

Lista startowa

W zawodach, które rozpoczną się o godzinie 17:00 wystartuje 25 zawodników – cała czołowa grupa slalomowa. Nie będzie mistrza świata juniorów – Adriana Pertla, który dziś w finale Pucharu Europy w Innichen. Drugi przejazd powinien rozpocząć się o 19:30.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.