Alpejski PŚ w Aspen: Zapowiedź giganta mężczyzn (lista startowa)

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

W przedostatnim dniu finałów alpejskiego Pucharu Świata w Aspen odbędzie się m.in. rywalizacja mężczyzn w slalomie gigancie. Za tę konkurencję małą kryształową kulę wywalczył już po raz czwarty Austriak Marcel Hirscher. 

Przewaga Marcela Hirschera w klasyfikacji slalomu giganta wynosi prawie 200 punktów. Austriak nie musi się już o nic martwić, gdyż jest już pewny wygranej w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji slalomu. Drugie miejsce w gigancie na pewno będzie należeć do jednego z Francuzów. Obecnie o 59 punktów lepszy jest Alexis Pinturault, natomiast trzecie miejsce zajmuje Mathieu Faivre. Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że trzecie miejsce wywalczy kosztem Faivre’a Henrik Kristoffersen albo Felix Neureuther. Aby tak się stało, któryś z tej dwójki musiałby dziś wygrać i liczyć na to, że Faivre nie zapunktuje, gdyż ich strata do Francuza to odpowiednio 88 i 90 punktów.

W ostatnich latach w Aspen nie są organizowane zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn. Ostatnie zmagania przed tegorocznymi finałami miały miejsce w 2001 roku, gdy panowie rywalizowali w slalomie. Natomiast ostatnie zawody w slalomie gigancie odbyły się w sezonie 1993/1994.

Spośród czołowych 25 zawodników klasyfikacji giganta w Aspen brakuje tylko jednego – kontuzjowanego Thomasa Fanary. W sumie wystąpi 27 alpejczyków, gdyż pojawią się jeszcze sklasyfikowani na wysokich miejscach w łącznym rankingu Dominik Paris i Aleksander Aamodt Kilde oraz mistrz świata juniorów Loïc Meillard.

Lista startowa

Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 16:00, a drugi o godzinie 18:30 czasu polskiego.

Program finałów PŚ w Aspen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.