Alpejski PŚ w Aspen: Petra Vlhová ze zwycięstwem w finałowym slalomie

Fot. rom@nski photo

fot. rom@nski photo / CC BY NC SA

Słowaczka Petra Vlhová na koniec sezonu odniosła pierwsze w Pucharze Świata 2016/2017 zwycięstwo. Dziś Słowaczka odniosła przekonujące, choć nie miażdżące zwycięstwo w finałowych zawodach w slalomie w Aspen. Jest to drugi w karierze triumf Vlhovej w Pucharze Świata. Kryształową kulę za slalom odebrała dziś Mikaela Shiffrin.

Vlhová najlepsza była już w pierwszym przejeździe. Jednak różnice między zawodniczkami z czołówki były bardzo małe. Druga Frida Hansdotter traciła 0,03 sek., trzecia Mikaela Shiffrin 0,07 sek., a czwarta Veronika Velez-Zuzulová 0,14 sek. To zwiastowało piękną walkę o zwycięstwo i duże emocje. Nieoczekiwania najlepszą ze Szwajcarek była nie Wendy Holdener, a 18-letnia Mélanie Meillard, która plasowała się na piątym miejscu (+0,48 sek.). Wendy Holdener była tuż za swoją młodszą koleżanką z reprezentacji (+0,81 sek.). Siódma była Emelie Wikström (+0,92 sek.), ósma Sarka Strachová (+0,99 sek.), dziewiąta Bernadette Schild (+1,37 sek.), a dziesiąta Chiara Costazza (+1,41 sek.).

Wyniki po 1. przejeździe

Wielkich zmian w czołówce po drugim przejeździe nie było. Wypadła z niej Chiara Costazza, która nie ukończyła, a skorzystała z tego Marina Wallner, która awansowała z 16. na 10. miejsce. Wallner przez długi czas mogła szczycić się najlepszym czasem drugiego przejazdu. Taka sytuacja utrzymywała się aż do przejazdu ostatniej zawodniczki, czyli Petry Vlhovej. Słowaczka pojechała szybciej od Niemki o 0,08 sek. i oczywiście dało jej to zwycięstwo w zawodach. Zamiana miejsc nastąpiła między Mikaelą Shiffrin i Fridą Hansdotter. Amerykanka przesunęła się na drugie miejsce (+0,25 sek.), a Szwedka została sklasyfikowana na pozycji trzeciej (+0,35 sek.). Swoje pozycje zajmowane po pierwszym przejeździe zachowały zawodniczki klasyfikowane na miejscach 4-9. Na czwartej lokacie była Velez-Zuzulová, na  piątej Meillard, dla której to najlepszy wynik w karierze w slalomie (nie licząc slalomu równoległego – City Event). Szóste miejsce zajęła Wendy Holdener, siódme Emelie Wikström, a dziewiąte Sarka Strachová.

Pełne wyniki

W klasyfikacji slalomu Mikaela Shiffrin na koniec osiągnęła przewagę 275 punktów nad Veroniką Velez-Zuzulovą, która została sklasyfikowana na drugim miejscu. Pozycję trzecią zdołała obronić Wendy Holdener (385 punktów straty), choć dziś nieco odrobiła do niej Hansdotter. Szwedka zakończyła sezon na miejscu czwartym, a na piąte awansowała dziś dzięki zwycięstwu Petra Vhová.

Jutro w Aspen zakończenie Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim i ostatnie zawody. Panie będą rywalizować w slalomie gigancie, a panowie w slalomie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.