Alpejski PŚ w Aspen. Odermatt z kolejnym zwycięstwem i Kryształową Kulą

screen - eurosport

Marco Odermatt zwyciężył w niedzielnych zawodach supergigantowych Pucharu Świata w Aspen, gwarantując sobie tym samym małą Kryształową Kulę za tę konkurencję. Blisko pokonania Szwajcara był Niemiec Andreas Sander, jednak musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzeci był natomiast Aleksander Aamodt Kilde.

screen – eurosport

Puchar Świata w Aspen był ostatnią szansą dla niektórych szybkościowców, aby zakwalifikować się do finałów Pucharu Świata, które odbędą się w połowie marca w Andorze. Odbyły się tam bowiem przedostatnie zawody supergigantowe w tym sezonie, a ostatnie będą zarezerwowane tylko dla najlepszych. Były one również okazją dla Marco Odermatta, aby zapewnić sobie już małą Kryształową Kulę za super G. 

Odermatt nie pozostawił złudzeń

Odermatt do wyścigu w Aspen przystąpił z solidną przewagą w klasyfikacji supergigantowej nad Aleksandrem Aamodtem Kilde, który był dla niego jedynym zagrożeniem. Nie musiał więc nawet uplasować się wyżej niż Norweg, a wystarczyło mu nie stracić więcej niż 48 punktów. Z zadania wywiązał się znakomicie, bo po raz kolejny w tym sezonie zwyciężył, udowadniając, że jest niekwestionowanym najlepszym supergigancistą sezonu. Na drugim miejscu uplasował się Andreas Sander, który do szwajcarskiego mistrza stracił zaledwie 0,05 sek. Kilde, który po pierwszych dwóch sektorach trasy był najlepszy, stracił sporo czasu w dolnej części przez co ostatecznie zakończył zawody na trzeciej lokacie (+0,34 sek.). Czwarty był Stefan Babinsky, piąty Loic Meillard, a szósty Nico Gauer.. 

Pełne wyniki super G

Źródło: własne