Alpejski PŚ w Aspen: Ilka Štuhec pokazała moc na drugim treningu zjazdu

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Podczas drugiego dnia treningowego przed zawodami alpejskiego Pucharu Świata w zjeździe najlepiej spisała się liderka klasyfikacji zjazdu – Ilka Štuhec. Słowenka była dziś zdecydowanie najszybsza i jutro będzie celować w czwarty w sezonie triumf w tej konkurencji.

Štuhec od początku sezonu nie traci dobrej formy. Wygrywała już na początku sezonu i wciąż jest w formie, która może dać jej zwycięstwo w jutrzejszych zawodach. Ma ona już zapewnioną małą kryształową kulę za zjazd, ale wciąż świetnie się bawi i na dodatek skutecznie. Za Słowenką uplasowały się dziś Sofia Goggia i Lindsey Vonn. Trzy wymienione wyżej zawodniczki dwukrotnie stały na podium w Jeongseon i bardzo możliwe jest, że również w tym samym składzie zaprezentują się jutro na podium w Aspen. Na dzisiejszym drugim treningu tuż za Štuhec uplasowała się Sofia Goggia (+0,89 sek.), zaś Lindey Vonn zajęła trzecie miejsce (+0,96 sek.). Na czwartym miejscu znalazła się Nicole Schmidhofer (+1,17 sek.), a na piątym Federica Brignone (+1,64 sek.) razem z Viktorią Rebensburg, która była najszybsza wczoraj.

Wyniki 2. treningu

Był to już ostatni trening. Od jutra rozpoczynają się w Aspen finałowe zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w sezonie 2016/2017.

Program finałów PŚ w Aspen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.