Alpejski PŚ w Åre: Zwycięstwo duetu Kriechmayr-Mayer w finałowym zjeździe, mała kryształowa kula dla Beata Feuza

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Podwójnym Austriackim zwycięstwem zakończył się ostatni zjazd mężczyzn w alpejskim Pucharze Świata 2017/2018, który rozegrał się w szwedzkim Åre. Z takim samym czasem na pierwszym miejscu uplasował się duet Matthias Mayer-Vincent Kriechmayr. Trzecie miejsce zajął Beat Feuz, który zdobył małą kryształową kulę za zjazd.

Przed finałowym zjazdem sezonu 2017/2018 Beat Feuz miał 60 punktów przewagi nad Akselem Lundsem Svindalem w klasyfikacji zjazdu. Udało mu się jeszcze powiększyć tę przewagę, gdyż zajął on dziś trzecie miejsce i uplasował się tuż przed Svindalem, który był czwarty. Zwyciężyli ex aequo Austriacy: Matthias Mayer i Vincent Kriechmayr z czasem 1:20,21. Beat Feuz do dwójki triumfatorów stracił 0,04 sek., a Aksel Lund Svindal 0,12 sek. Piąty był Thomas Dressen (+0,24 sek.) – trzeci zawodnik klasyfikacji łącznej zjazdu. Na pozycji szóstej uplasował się dziś Maxence Muzaton (+-,30 sek.), na siódmej Max Franz (+0,32 sek.), a na ósmej Johan Clarey (+0,42 sek.). Dziewiąty był Kjetil Jansrud (+0,43 sek.), a dziesiąty Brice Roger (+0,44 sek.).

Pełne wyniki zjazdu mężczyzn

Mała kryształowa kula za zjazd to drugi ważny triumf w karierze Feuza. W ubiegłym roku zdobył on tytuł mistrza świata w zjeździe w Sankt Moritz. Po dzisiejszych zawodach Feuz awansował także na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Klasyfikacja zjazdu

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.