Alpejski PŚ w Åre: Zapowiedź zjazdu kobiet (lista startowa)

fot.: edition.cnn.com

Przed nami finałowe zawody alpejskiego Pucharu Świata. Już jutro w szwedzkim Åre odbędą się ostatnie w tym sezonie zawody kobiet w zjeździe. O małą kryształową kulę walczą dwie zawodniczki: Sofia Goggia i Lindsey Vonn. 

Za nami już siedem pucharowym zmagań w zjeździe w tym sezonie. Najwięcej zwycięstw odniosła Lindsey Vonn, która triumfowała trzykrotnie, ale to nie ona jest liderką klasyfikacji zjazdu. O 23 pkt wyprzedza ją Włoszka Sofia Goggia, która odniosła dwa zwycięstwa w tej konkurencji w Pucharze Świata, a na Igrzyskach w Pjongczangu została mistrzynią olimpijską. To właśnie między tymi dwoma zawodniczkami już jutro w Åre rozegra się ostateczna walka o małą kryształową kulę. Trzecia w klasyfikacji zjazdu jest Tina Weirather, która do Goggi traci 71 pkt.

W finałowych zawodach Pucharu Świata w Åre udział bierze jedynie 25 najlepszych zawodniczek klasyfikacji każdej z konkurencji, a także tegoroczne mistrzynie świata juniorów, mistrzynie olimpijskie i mistrzynie świata. W przypadku zjazdu na liście startowej znalazło się 26 zawodniczek, ponieważ dwie narciarski zgromadziły w klasyfikacji taką samą liczbę punktów. Jako pierwsza na trasę wyruszy jutro wicemistrzyni olimpijska w supergigancie Anna Veith. Na czołowe zawodniczki przyjdzie trochę poczekać. Tina Weirather wyruszy z numerem siódmym, liderka Sofia Goggia jako dziewiąta, a z trzynastym numerem wystartuje Lindsey Vonn. W jutrzejszych zawodach udział weźmie również Ester Ledecka, sensacyjna mistrzyni olimpijska w supergigancie. Co ciekawe podczas dzisiejszego treningu zjazdu, który został przełożony z powodu złych warunków atmosferycznych, Czeszka zajęła drugie miejsce. Najlepszy czas uzyskała Alice McKennis.

Lista startowa 

Rok temu w ostatnich zawodach zjazdu alpejskiego Pucharu Świata, które rozgrywane były w Aspen triumfowała kontuzjowana tej zimy Ilka Štuhec. Słowenka wyprzedziła wówczas walczące w tym sezonie o triumf w klasyfikacji zjazdu Lindsey Vonn i Sofię Goggię. Która z pań sięgnie po małą kryształową kulę? Początek zjazdu w Åre zaplanowano na godz. 12:00.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.