Alpejski PŚ w Åre: Wypowiedzi zawodników po zawodach drużynowych

fot. Andrea Miola ©

fot. Andrea Miola ©

Szwedzi zwyciężyli w dzisiejszych zawodach drużynowych alpejskiego Pucharu Świata w Åre. Na podium znalazły się również drużyny z Francji i Niemiec. 

Szwedzi w finale pokonali Francuzów. Frida Hansdotter po zwycięstwie była bardzo zadowolona. – Teraz muszą się nas bać – mówiła w wywiadzie dla Aftonbladet. W przyszłym roku to właśnie w Szwecji odbędą się mistrzostwa świata. – Myślę, że możemy zrobić o wiele więcej niż pokazaliśmy. Wszyscy dziś wykonali wspaniałą pracę – dodała. Mistrz olimpijski Andre Myhrer również chwalił całą drużynę. – Myślę, że dzisiaj zrobiliśmy naprawdę dobrą pracę zespołową, to był rewanż po igrzyskach w Pjongczangu- mówił.

Francuzi zarówno jak Szwedzi zawody drużynowe w Pjongczangu ukończyli bez medalu. Dzisiaj wywalczyli drugie miejsce i choć przegrali ostateczną rywalizację o zwycięstwo, mogli cieszyć się z miejsca na podium w ostatnich zawodach sezonu. – Impreza drużynowa zawsze jest prawdziwą zabawą, jest fajnie, jest świetna atmosfera zespołu. Chcieliśmy się dobrze bawić, było trochę odprężenia w tym, co zrobiliśmy. Walczyliśmy naprawdę dobrze, to piękne być na podium, dobrze się nim delektować – komentowała po zawodach Tessa Worley. Szczęśliwy był też Romane Miradoli – Chciałbym tego częściej doświadczać – mówił. Postawę całego zespołu ocenił także Clément Noël – Jestem zadowolony z wyniku, byliśmy całkiem dobrzy, walczyliśmy do końca. Nie byliśmy faworytami, ale walczyliśmy – zakończył.

źródło: aftonbladet.se / ledauphine.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.