Alpejski PŚ w Åre: Weirather czy Gut – która z nich sięgnie po małą kryształową kulę w supergigancie? (lista startowa)

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Przed nami ostatni supergigant kobiet w ramach alpejskiego Pucharu Świata w sezonie 2017/2018 tego sezonu. Rywalizacja w szwedzkim Åre na trasie WM Strecke rozpocznie się o godz. 10:30. Na starcie zobaczymy 26 zawodniczek. Walka o małą kryształowa kulę toczyć się będzie pomiędzy dwoma zawodniczkami – Tiną Weirather oraz Larą Gut, lecz nie mniej emocjonująco będzie za tą dwójką, gdyż o trzecią pozycję w klasyfikacji walczyć będą minimum cztery zawodniczki.  

Finały Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim zawsze niosą za sobą ogromne emocje. Dziś byliśmy świadkami zaciętych rywalizacji o triumf w klasyfikacji zjazdowej zarówno u pań, jak u panów. Wśród kobiet o małą kryształową kulę za zjazdy walka toczyła się pomiędzy Sofią Goggią a Lindsey Vonn, u mężczyzn natomiast pomiędzy Beatem Feuzem a Akselem Lundem Svindalem. Jutro w Åre odbędzie się ostatni supergigant tego sezonu. Wśród kobiet o małą kryształowa kulę w tej konkurencji walczyć będą Tina Weirather i Lara Gut.

Na czele klasyfikacji supergigantowej plasuje się Tina Weirather z dorobkiem 421 punktów. Drugą pozycję zajmuje Lara Gut, która do liderki traci 46 punktów. Na trzeciej lokacie sklasyfikowana jest Anna Veith, która do Weirather traci już 114 punktów. Emocjonująca walka będzie się toczyć zarówno o triumf w klasyfikacji, jak i o trzecią pozycję, gdyż różnica punktowa pomiędzy Veith, aktualnie sklasyfikowaną na trzeciej pozycji a dziewiątą Sofią Goggią wynosi 96 punktów. O najniższy stopień podium w klasyfikacji supergiganta walczyć będą wspomniana już Anna Veith (307 pkt), Michelle Gisin (263 pkt), Johanna Schnarf (259 pkt), Federica Brignone (251 pkt), Nicole Schmidhofer (233 pkt), Ragnhild Mowinckel (218 pkt) oraz Sofia Goggia (211 pkt).

W ostatnim supergigancie, który rozegrany został w Crans Montanie zwyciężyła Tina Weirather, która była szybsza o 0,38 sek. od wicemistrzyni olimpijskiej w tej konkurencji Anny Veith oraz o 0,38 sek. od Wendy Holdener, która po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w supergigancie.

Nie jest jednak powiedziane, że ponownie ogromnej niespodzianki nie może sprawić Ester Ledecka, która, jak wszyscy pamiętają niespodziewanie została mistrzynią olimpijską w supergigancie, wyprzedzając Annę Veith oraz Tinę Weirather. Tym samym jutrzejsza rywalizacja z pewnością będzie z ciekawością oglądana do samego końca, w związku z wyczekiwaniem na dwukrotną złotą medalistkę igrzysk olimpijskich w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

Na starcie czwartkowego supergiganta zobaczymy 26 zawodniczek. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 10:30. Jako pierwsza na trasę WM Strecke ruszy Ragnhild Mowinckel. Z numerem siódmym wystartuje obecna liderka klasyfikacji supergigantowej Tina Weirather. Lara Gut wyruszy z numerem 11. Jako 26 pojedzie mistrzyni olimpijska w tej konkurencji Ester Ledecka.

Pełna lista startowa

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.