Alpejski PŚ w Åre: Svindal przed Kriechmayrem i Dressenem w treningu zjazdu

15:31, 13.03.2018 Mateusz Król

Aksel Lund Svindal okazał się najszybszy podczas treningu zjazdu przed jutrzejszymi zawodami Pucharu Świata w Åre. Norweg wyprzedził Vincenta Kriechmayra i Thomasa Dressena.

Dwukrotnie przesuwano dzisiaj godzinę rozegrania treningu zjazdu przed jutrzejszym wyścigiem zaliczanym do alpejskiego Pucharu Świata. Ostatecznie zawodnicy wystartowali o 14:30. W próbie najlepiej wypadł Aksel Lund Svindal. Mistrz olimpijski w tej konkurencji pokonał trasę w Åre w czasie 1:21,42 sek. Drugi Vincent Kriechmayr stracił do niego trzydzieści dwie setne sekundy. Austriak pokonał jednak o siedem setnych zwycięzce ostatnich zmagań Thomasa Dressena. Niemiec był ostatnim zawodnikiem treningu, który osiągnął czas poniżej minuty i dwudziestu dwóch sekund. Czwarty wynik osiągnął Adrien Theaux z Francji. Jego strata wyniosła sześćdziesiąt pięć setnych sekundy. Czołową piątkę zamknął Christof Innerhofer. Włoch pojechał o siedemdziesiąt pięć setnych sekundy wolniej od Svindala. Dopiero siedemnasty czas osiągnął lider klasyfikacji generalnej Beat Feuz. Gdyby jednak były to zawody, Szwajcar najprawdopodobniej zostałby zdyskwalifikowany za pominięcie bramki. Zwycięstwo Svindala pozwoliłoby Norwegowi na sięgnięcie po małą kryształową kulę.