Alpejski PŚ w Åre. Pierwsze zwycięstwo Kathariny Liensberger

fot. Andrea Miola

Złota medalistka w slalomie i parallelu Mistrzostw Świata w Cortinie – Katharina Liensberger z Austrii odniosła premierowe zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. W szwedzkim Åre podium drugich zawodów w slalomie uzupełniły Mikaela Shiffrin z USA oraz Szwajcarka Wendy Holdener. Awans o dziewiętnaście pozycji zanotowała liderka klasyfikacji generalnej Petra Vlhová, lecz strata z pierwszego przejazdu była na tyle duża, że Słowaczka ukończyła zawody na ósmym miejscu.

fot. Andrea Miola

Przedostatni slalom sezonu rozgrywany w szwedzkim Åre padł łupem Kathariny Liensberger. 23 – letnia Austriaczka odnotowała drugi czas obu przejazdów, ale to wystarczyło do odniesienia pierwszego tryumfu w Pucharze Świata z czasem 1:47,93.  Prowadząca po pierwszej próbie Amerykanka Mikaela Shiffrin nie zdołała obronić dziewięciu setnych sekundy przewagi, a finalnie do zwyciężczyni straciła 0,72 sek.. Podium uzupełniała Wendy Holdener (+1,65 sek.) z Szwajcarii, która na półmetku przegrywała z Leną Dürr (+1,78 sek.). Dla 29- letniej Niemki czwarte miejsce to najlepszy wynik slalomu w karierze.

Stratę równą dwóch sekund odnotowała Paula Moltzan z USA, co pozwoliło zająć jej najlepszą w karierze piątą pozycję w slalomie. Szóste miejsce przypadło Kristin Lysdahl (+2,27 sek.) z Norwegii. Kolejną alpejką odnotowująca najlepszy wynik w życiu była siódma Kristina Riis-Johannessen (+2,69 sek.). 30-letnia Norweżka po raz pierwszy zdołała uplasować się w najlepszej dziesiątce zawodów najwyższej rangi.

Wczoraj najlepsza Petra Vlhová, startowała dziś czwarta w drugim przejeździe ze startą blisko trzech sekund do Shiffrin. Najlepszy czas drugiego przejazdu pozwolił reprezentantce Słowacji zanotować znaczący awans z 27. pozycji i zająć ósme miejsce. Kolejne miejsca zajmowały Austriaczki, dziewiąta była  Katharina Gallhuber, a dziesiąta Franziska Gritsch.

Pełne wyniki 2. slalomu w Åre

Źródło: informacja własna