Alpejski PŚ w Are: pewna wygrana Shiffrin w slalomie!

Photo credit: Team Tourismusverband Flachau / Foter / CC BY-NC-ND
Photo credit: Team Tourismusverband Flachau / Foter / CC BY-NC-ND

Slalom w Are, na szwedzkiej ziemi z pewnością jest zawsze świetną okazją dla rodzimych narciarzy na osiągnięcie dobrego wyniku w alpejskim PŚ. W końcu od dłuższego czasu wiadomo, że Szwecja słynie ze świetnych alpejczyków i alpejek jeżdżących konkurencje techniczne, a zwłaszcza slalom.

Z tego też powodu pierwsza runda z pewnością nie była dla miejscowych kibiców zadowalająca. Czołową trójkę stanowiły bowiem Mikaela Shiffrin, Sarha Strahova (+0.89 s) i Veronika Velez Zuzulova (+0.92 s). Na kolejnych miejscach także nie było widać Szwedek: Erin Mielzynski (+1.09 s), Nastasia Noens (+1.19 s) i Kathrin Zettel (+1.28 s) – to te zawodniczki były najbliżej podium. Pierwsza ze Szwedek – Frida Hansdotter była dopiero na ósmym miejscu, a przed nią znalazła się jeszcze Wendy Holdener. Niestety rywalizacja odbyła się bez udziału polskiej reprezentantki.

Wyniki po 1. przejeździe

Ostatecznie Shiffrin zwycięstwa z rąk nie wypuściła powiększajac jeszcze swoją przewagę nad następnymi slalomistkami. Miejscami zamieniły się Velez Zuzulova (+1.41 s) i Strahova (+2.15 s). Nastasia Noens walkę o trzecie miejsce przegrała o 0.09 s. Na piątą lokatę zasłużyła sobie dziś Marie-Michelle Gagnon (+2.30 s). Hansdotter poprawiła się w drugim przejeździe i awansowała na szóste miejsce. Siódma była Holdener, ósma Carmen Thalmann, dziewiąta Anna Swenn-Larsson, a dziesiąta Bernadette Schild.

Wyniki końcowe

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.