Alpejski PŚ w Åre: Hirscher przypieczętuje zwycięstwo? Zapowiedź slalomu mężczyzn (lista startowa)

fot. Melodie Everson

Przed nami ostatnie zawody alpejskiego Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. W szwedzkim Åre w niedzielę odbędzie się rywalizacja mężczyzn w slalomie. Już teraz wiadomo, że małą kryształową kulę za slalom oraz kryształową kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata odbierze jeden zawodnik – Marcel Hirscher. 

Marcel Hirscher absolutnie zdominował ten sezon Pucharu Świata. Austriak zwyciężył również w klasyfikacji giganta. Do ostatnich zawodów w slalomie przystępuje również jako dwukrotny mistrz olimpijski. Tej zimy w zawodach Pucharu Świata triumfował aż 13 razy a jutro powalczy o 14. wygraną. Zwycięstwo w klasyfikacji slalomu ma już zapewnione. Na koncie zgromadził 874 pkt. Drugie miejsce zajmuje Henrik Kristoffersen z dorobkiem 710 pkt. Znaczną stratę ma trzeci Andre Myhrer (460 pkt). Ostatnie zawody w slalomie Hirscher wygrał 4 marca w Kranjskiej Gorze, a dzisiaj triumfował również w gigancie.

W klasyfikacji generalnej także wszystko rozstrzygnęło się przed ostatnimi zawodami. Zwyciężył Marcel Hirscher (1620 pkt), drugie miejsce zajął Henrik Kristoffersen (1285 pkt), a trzecie Aksel Lund Svindal (886 pkt), który wygrał rywalizację z Kjetilem Jansrudem o zaledwie 2 pkt. Jansrud nie odrobi już straty do kolegi z drużyny, ponieważ nie wystartuje w jutrzejszym slalomie.

Na trasę slalomu jako pierwszy wyruszy Norweg Henrik Kristoffersen. Z piątym numerem startowym obejrzymy mistrza olimpijskiego w tej konkurencji Andre Myhrera. Tuż po nim wystartuje Marcel Hirscher. Na liście startowej zawodów pojawiło się 24. zawodników.

Lista startowa 

Pierwszy przejazd zaplanowano na godz. 10:45. Drugi przejazd odbędzie się o godz. 13:30.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.