Alpejski PŚ w Åre: Dominacja Shiffrin w finałowym slalomie

fot. Jeff Shiffrin via flickr.com / CC BY ND

fot. Jeff Shiffrin via flickr.com / CC BY ND

Amerykanka Mikaela Shiffrin zdecydowanie zwyciężyła w ostatnim slalomie kobiet Pucharu Świata 2017/2018. Najlepsza była zarówno w pierwszym jak i drugim przejeździe i nie dała rywalkom żadnych szans, a po zawodach odebrała w pełni zasłużoną małą kryształową kulę, którą zapewniła sobie już dużo wcześniej. Na podium stanęły też Wendy Holdener i Frida Hansdotter, która znalazły się też w najlepszej trójce klasyfikacji łącznej slalomu.

W pierwszym przejeździe, tak jak to zazwyczaj bywa, najszybsza była Mikaela Shiffrin. Amerykanka płynnie przejechała całą trasę i bez problemu wyszła na prowadzenie. Trochę poniżej swoich możliwości pojechały Wendy Holdener i Frida Hansdotter, które wciąż walczyły z Petrą Vlhovą o drugie miejsce w klasyfikacji slalomu. Holdener (+0,72 sek.) była piąta, a Hansdotter (+0,84 sek.) szósta. Na półmetku to jednak Vlhova była górą, bo zajmowała trzecie miejsce ze stratą 0,55 sek. do Shiffrin. Pomiędzy Shiffrin a Vlhovą zmieściła się Bernadette Schild, która z Shiffrin przegrywała o 0,49 sek. Na czwartym miejscu plasowała się Katharina Gallhuber, która miała 0,69 sek. straty do liderki. Na pozycji siódmej sklasyfikowana była Nina Haver-Loseth (+1,06 sek.), na ósmej Michelle Gisin (+1,12 sek.), na dziewiątej Anna Swenn-Larsson (+1,21 sek.), a na dziesiątej Erin Mielzynski (+1,41 sek.).

Wyniki po 1. przejeździe

Choć przejazdy Wendy Holdener i Fridy Hansdotter w drugiej części zawodów nie były idealne, to tym zawodniczkom udało się awansować na podium. Nie do pokonania była natomiast Mikaela Shiffrin, która wygrała z przewagą 1,58 sek. nad Wendy Holdener, która uplasowała się na drugim miejscu. Frida Hansdotter (+1,59 sek.) była wolniejsza od Holdener w dwóch przejazdach o 0,01 sek. i musiała zadowolić się trzecim miejscem, co w jej przypadku było jednak wystarczające, aby znaleźć się także w czołowej trójce sezonu. Zupełnie nieudany drugi przejazd miała bowiem Petra Vlhova, z którą Hansdotter wygrała ostatecznie o zaledwie 2 punkty. Vlhova dzisiejsze zawody zakończyła za czołową dziesiątką, na miejscu 11. Czwarta była Nina Haver-Loseth (+1,72 sek.), piąta Bernadette Schild (+1,79 sek.), szósta Michelle Gisin (+1,99 sek.), siódma Katharina Gallhuber (+2,05 sek.), a ósma Katharina Liensberger (+2,15 sek.). W najlepszej dziesiątce znalazły się także Anna Swenn-Larsson na miejscu dziewiątym oraz Erin Mielzyński na dziesiątym.

Pełne wyniki po 2. przejeździe

W klasyfikacji łącznej slalomu w tym sezonie z dużą przewagą wygrała Mikaela Shiffrin mimo odpuszczenia jednych zawodów (nie startowała w City Evencie w Sztokholmie). Shiffrin uzbierała w sumie 980 punktów. O jedno miejsce awansowały Wendy Holdener (strata 275 punktów) i Frida Hansdotter (strata 299 punktów), plasując się ostatecznie na drugim i trzecim miejscu. Szwajcarka i Szwedka wykorzystały słabszy występ Petry Vlhovej (strata 301 punktów), która zakończyła sezon na czwartej pozycji. Piąta w dzisiejszych zawodach i piąta w klasyfikacji łącznej slalomu jest Austriaczka Bernadette Schild.

W klasyfikacji generalnej PŚ niezagrożone na pierwszych dwóch miejscach są Mikaela Shiffrin (1773 punkty) i Wendy Holdener (1168 punktów). O trzecie miejsce powalczą jutro Viktoria Rebensburg (977 punktów), Sofia Goggia (958 punktów), Petra Vlhova (888 punktów) i Tina Weirather (887 punktów).

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.