Alpejski PŚ w Altenmarkt-Zauchensee: Zapowiedź weekendu kobiet (listy startowe)

fot. flightlog / CC BY

fot. flightlog / CC BY

Alpejki wracają do naprawdę dużych prędkości. W austriackim Altenmarkt-Zauchensee jutro będą rywalizować zjazdowczynie, a na niedzielę zaplanowano rywalizację w kombinacji alpejskiej. Nie zaplanowano tym razem supergiganta jako osobnej konkurencji, a tylko jako element kombinacji alpejskiej – podobnie zresztą ze slalomem.

W zjeździe po dwóch zawodach dość niespodziewanie liderką konkurencji jest mistrzyni olimpijska w supergigancie i snowboardowym slalomie gigancie równoległym Czeszka Ester Ledecka. Jest to jednak zawodniczka tak nieprzewidywalna, że ciężko nazwać ją główną faworytką jutrzejszych zawodów, choć oczywiście jej zwycięstwo nie będzie już taką sensacją, jak to ongi bywało. Na starcie zjazdu zabraknie liderki Pucharu Świata Mikaeli Shiffrin, która również potrafi wygrać zjazd. Faworytkę do zwycięstwa trudna wskazać jednoznacznie – zwłaszcza, iż zjazd to konkurencja niezwykle wyrównana – na treningach świetnie spisywały się Niemka Kira Weidle i Austriaczka Ramona Siebenhofer. Zawsze groźna jest Ausriaczka Nicole Schmidhofer i Szwajcarka Corinne Suter. Na swoje pierwsze zwycięstwo zjazdowe od lat poluje wspaniała Niemka Viktoria Rebensburg – jutro rywalizacja może być szczególnie zacięta.

W niedzielę zawodniczki będą miały drugie podejście w tym sezonie do kombinacji – rozgrywanej na nowych zasadach (do slalomu start wg kolejności z konkurencji szybkościowej, nie odwrotnej). Niemniej pierwsze okazało się nieudane więc w tej konkurencji punktów jeszcze nie rozdano. Główną faworytkę upatrywałbym w Szwajcarce Michelle Gisin.

lista startowa zjazdu

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.