Alpejski PŚ w Altenmarkt-Zauchensee: Vonn rozpędzona jak lokomotywa

Photo credit: U.S. Ski Team via Foter.com / CC BY
Photo credit: U.S. Ski Team via Foter.com / CC BY

Supergigant w austriackim Altenmarkt-Zauchensee szczególnej historii nie miał. W zasadzie przebiegał dokładnie tak, jak mogliśmy się spodziewać. Nie da się ukryć, że po paskudnych kontuzjach nie ma już śladu i Lindsey Vonn dziś znów jest w konkurencjach szybkościowych nie do pobicia (a i zdarzy jej się czasem jakiś gigant wygrać, co tworzy wartość dodaną).

Jedyną zawodniczką mogącą nawiązać walkę z Lindsey Vonn w szybkościówkach na dłuższą metę jest dziś Szwajcarka Lara Gut. I te właśnie zawodniczki zdominowały rywalizację. Wygrała oczywiście Vonn wyprzedzając o 0,70 sekundy Gut. Dużo? Być może, ale nikt nie zbliżył się nawet do wyniku Lary (która jeszcze na ostatnim pomiarze czasu miała nad Vonn przewagę – okazuje się, że na dole można stracić bardzo wiele). Trzeci stopień podium zajęła – i też nie była to żadna niespodzianka – coraz lepsza ostatnio Austriaczka Cornelia Huetter. Generalnie zawody nie przyniosły żadnych nietypowych rozstrzygnięć, nie pojawiła się jakaś nowa siła.

Dalsze miejsca bowiem zajęły rutyniary– Włoszka Nadia Fanchini i Austriaczka Elisabeth Goergl. Szósta była Włoszka Francesca Marsaglia, może najmniej utytułowana w tym gronie, ale też ciężko mówić o sensacji – choć lojalnie wspomnę, że sympatycznej Francesce udało się wyrównać swój najlepszy wynik ustanowiony w zeszłym roku w Meribel, również w supergigancie. Z zawodniczek, które jechały z wysokimi numerami, warto odnotować dobry start Austriaczki Sabriny Maier – 20. miejsce. Ogólnie jednak ciężko mówić o bardzo emocjonującej rywalizacji. Kto miał zwyciężyć – zwyciężył. Nie jest to oczywiście zarzut dla Lindsey, której serdecznie gratuluję kolejnej wygranej w PŚ. Dojdzie do setki? Na razie licznik zatrzymał się na liczbie 73. Zapewne nie na długo.

Pełne wyniki supergiganta

Jarosław Gracka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.