Alpejski PŚ w Altenmarkt-Zauchensee: Trening dla Kiry Weidle

Foto: Michael Kappeler/dpa

Foto: Michael Kappeler/dpa

Zakończył się pierwszy trening zjazdu pań w Altenmarkt-Zauchensee. W austriackiej miejscowości najlepsza okazała się Niemka Kira Weidle, druga była Nicole Schmidhofer, a trzecia Ester Ledecka. Polki nie wystartowały.

Najlepiej spisała się szósta w klasyfikacji zjazdu – Kira Weidle. Młoda Niemka ze startu na start pokazuje się coraz lepiej. Uzyskała czas 1:48,81 i wyprzedziła Nicole Schmidhofer o 0,24 sek. Austriaczka liczy na dobry występ przed własną publicznością oraz wyprzedzenie w klasyfikacji generalnej konkurencji Ester Ledeckiej. Traci do niej tylko 14 punktów. Czeszka jednak nie zamierza odpuszczać pokazując, że jest w formie. Uzyskała trzeci czas ze stratą 0,54 sek do zwyciężczyni.

Kolejne miejsca zajęły trzy Szwajcarki: Lara Gut-Behrami, Joana Haehlen i Priska Nufer. Te zawodniczki straciły ponad sekundę do Weidle. Za nimi znalazły się Christine Scheyer, Sofia Goggia, Corinne Suter i Nicol Delago. Tuż za dziesiątka zameldowała się kolejna z faworytek gospodarzy – Ramona Siebenhofer.

Na liście startowej widniały nazwiska 63 pań. Zabrakło na niej Mikaeli Schiffrin, a nie wystartowała Wendy Holdener i Marta Bassino.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.