Alpejski PŚ w Alta Badia. Wielki dzień Lucasa Braathena

Screen - Eurosport

Dzisiejszy gigant we włoskiej Alta Badii należał do Norwegów. Najlepszy okazał się Lucas Braathen, a tuż tuż za nim uplasował się jego rodak Henrik Kristoffersen. Podium uzupełnił lider PŚ i klasyfikacji giganta – Marco Odermatt.

Screen – Eurosport

Pierwszy przejazd dla Kranjeca

W pierwszym przejeździe wygrał jednak Zan Kranjec ze Słowenii. Miał dość bezpieczną przewagę dzięki czasowi 1:18.49 min. Nad drugim Kristoffersenem miał 0,60 sek. przewagi, nad trzecim – Braathenem 0,73 sek. Kolejne miejsca zajęli Niemiec Alexander Schmid (+0,79 sek.), Francuz Alexis Pinturault (+0,92 sek.) i Szwajcar Loic Meillard (+1,29 sek.). Zawiódł za to lider PŚ i klasyfikacji gigantów Marco Odermatt. Szwajcar stracił do Kranjeca 1,42 sek. i był dopiero dziewiąty.

wyniki pierwszego przejazdu

Triumf Norwegów, wielki skok Andorczyka

Drugi przejazd przyniósł jednak duże przetasowania. Już niemal na samym początku widzieliśmy najlepszy przejazd. 28. po pierwszym przejeździe reprezentant Andory Joan Verdu miał przejazd życia i ostatecznie skończył na pozycji 12. Długo prowadził i zanotował największy awans. Całkowicie zrehabilitował się za to Odermatt, który w drugim przejeździe przegrał (fakt, wyraźnie o 0,80 sek.) z Verdu. Dało to Szwajcarowi awans aż na podium. Przez słaby pierwszy przejazd nie dorównał Norwegom, z których lepszy okazał się młodszy Braathen. Jego czas 2:36.35 dał mu 0,02 sek. przewagi nad Kristoffersenem i 0,10 sek. nad Odermattem. Czwarte miejsce zajął Pinturault (+0,67 sek). Dopiero piąty był za to Kranjec (+0,69 sek.). Słoweńcowi bowiem drugi przejazd w ogóle się nie udał.

A co dalej w TOP 10?

Szósta pozycja przypadła dziś Austriakowi Marco Schwarzowi (+0,75 sek.). Zdecydowanie lepiej to wygląda dla alpejskiej potęgi niż wyniki w konkurencjach szybkościowych, ale na pewno liczą na więcej. Kolejne miejsca zajęli trzeci z Norwegów Atle Lie McGrath (+0,80 sek.) i najlepszy z Niemców Alexander Schmid (+0,91 sek.). Zamknęli ją drugi Szwajcar Justin Murisier (+1,21 sek.) oraz Chorwat Filip Zubcic (+1,28 sek.). Warto dodać, iż największy spadek zanotował dziś Niemiec Stefan Luitz (z 18. na 28. miejsce). Wspomnieć też należy, iż najwyższy nr wśród punktujących miał Szwajcar Livio Simonet (48).

wyniki zawodów

źródło: wiadomość własna