Alpejski PŚ w Alta Badia: Pierwsze w karierze zwycięstwo Rasmusa Windingstada

fot. atex.com

Rasmus Windingstad okazał się najlepszy podczas dzisiejszego slalomu giganta równoległego w Alta Badia. To pierwsze w karierze zwycięstwo Norwega. W finale pokonał on Stefana Luitza z Niemiec. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Roland Leitinger z Austrii, który w ćwierćfinale wyeliminował jednego z głównych faworytów – Henrika Kristoffersena. 

Slalom gigant równoległy w Alta Badia okazał się szczęśliwy dla reprezentacji Norwegii. Po zwycięstwo sięgnął bowiem Rasmus Windingstad. 28-latek sprawił sobie idealny prezent przedświąteczny, bowiem to jego pierwsza wygrana w karierze. W wielkim finale przyszło mu mierzyć się z doświadczonym Stefanem Luitzem. Niemiec przegrał jednak o 0,41 sek. Na najniższym stopniu podium stanął Roland Leitinger. Austriak w półfinale mierzył się z Windingstadem, ale nie ukończył przejazdu i tak utorował drogę do finału Norwegowi. W walce o trzecie miejsce Austriak pokonał Leifa Kristiana Nestvolda Haugena z Norwegii o ponad sekundę. Dla Rolanda to premierowe podium Pucharu Świata w karierze.

Dość szybko z marzeniami o wygranej pożegnali się dzisiaj dwaj faworyci. Zdecydowanie przedwcześnie rywalizację zakończył Alexis Pinturault. Francuz przegrał już w 1/16 finału ze Szwedem Mattiasem Roenngrenem o 0,62 sek. Nieco lepiej poradził sobie Henrik Kristoffersen, ale odpadł w ćwierćfinale. Norweg w walce o miejsce 5 przegrał ze swoim rodakiem Lucasem Braathenem. Ostatecznie triumfator ostatniego giganta zajął siódme miejsce.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.