Alpejski PŚ w Alta Badia. Niesamowity Odermatt. Maraton zakończony zwycięstwem

screen - Eurosport

Marco Odermatt wygrał drugi gigant w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Alta Badia. Szwajcar znakomicie zakończył starty we Włoszech, gdzie rywalizował także w zjeździe. Drugie miejsce ponownie zajął Henrik Kristoffersen, a trzecie Zan Kranjec. 

screen – Eurosport

25-letni zawodnik ze Szwajcarii ma za sobą bardzo wymagający okres. Jeszcze dziewięć dni temu wygrał slalom gigant we francuskim Val d’Isere. Potem po trzech dobach wziął udział w treningu do dwóch zjazdów w Val Gardenie, w których raz stanął na podium, a raz był siódmy. Następnie przystąpił do zmagań w Alta Badia, gdzie z bardzo dobrym skutkiem ukończył dwa giganty.

W niedzielę Marco Odermatt był trzeci, w poniedziałek odniósł triumf. Tym samym imponująco zakończył maraton startów. W drugim slalomie gigancie w Alta Badia pokonał wszystkich podczas naprawdę wymagających zawodów (łączny czas obu przejazdów najlepszego Odermatta to 2:38,27). Szczególnie w pierwszym przejeździe pokazał niebywałą moc. Drugi Henrik Kristoffersen stracił do niego 0,6 sekundy. Ostatni, który się zakwalifikował do drugiego przejazdu – Cyprien Sarrazin – miał na mecie stratę wynoszącą aż 4,66 sekundy.

Kristoffersen znów drugi

Na koniec zawodów czołowa dwójka się nie zmieniła. Pierwsze miejsce zajął Marco Odermatt, a drugie Henrik Kristoffersen ze stratą 0,2 sekundy do triumfatora zmagań. Dla 28-letniego Norwega to powtórzenie rezultatu z pierwszego GS w Alta Badia. Wcześniej uległ Lucasowi Braathenowi, dla którego z kolei drugi gigant okazał się kompletnie nieudany. Lucas nie ukończył pierwszego przejazdu, popełniwszy błąd na początku trasy.

W poniedziałek podium uzupełnił Zan Kranjec. Słoweniec tym samym powetował sobie to, że dzień wcześniej prowadził na półmetku rywalizacji, a mimo to ukończył zawody poza TOP3. Czwarte miejsce zajął Loic Meillard, a piąte Alexander Schmid. Szósty był Alexis Pinturault, siódmy Marco Schwarz, ósmy Filip Zubcic, dziewiąty Raphael Haaser, dziesiąty zaś River Radamus.

Wyniki giganta

Źródło: informacja własna