Alpejski PŚ w Alta Badia: Kto wygra trzeci gigant w sezonie? (lista startowa)

fot. sergejf / CC BY SA

fot. sergejf / CC BY SA

Z Val Garden do Alta Badia przenoszą się najlepsi alpejczycy świata, aby rywalizować o kolejne punkty Pucharu Świata. Jutro rozegrany zostanie trzeci gigant sezonu. Kto tym razem okaże się najlepszy?

Czas na trzeci slalom gigant tego sezonu. Pierwszy został rozegrany na początku grudnia w Beaver Creek i padł łupem Marcela Hirschera. Przed tygodniem w Val d’Isere triumf świętował Alexis Pinturault, a Austriak musiał cieszyć się z trzeciego miejsca. Mimo to, to Marcel jest liderem klasyfikacji generalnej w gigancie. Zatem to o nim mówimy teraz, jako pierwszym faworycie. Francuz będzie jednak starał się powtórzyć wyczyn z Francji. Broni na pewno nie złoży też Henrik Kristoffersen. Norweg w Beaver Creek zajął drugie miejsce i to jak na razie pozwala mu utrzymywać trzecie miejsce w klasyfikacji. Zaskoczyć mogą także inni zawodnicy jak drugi ostatnio Niemiec Stefan Luitz.

Pierwszy przejazd zaplanowano jutro na 9:30, a drugi ma odbyć się trzy godziny później. Przed rokiem najlepszy był tutaj Hirscher. Wówczas po trzech z rzędu drugich miejscach, udało mu się wreszcie wygrać w gigancie. Alexis Pinturault jednak wtedy nie startował. Za plecami Austriaka był Francuz Mathieu Faivre. Warto wspomnieć, że dzisiejsze wyniki będą ważne w kontekście poniedziałkowej rywalizacji w slalomie gigancie równoległym. W nim udział bierze szesnastu alpejczyków najlepszych w rankingu WCSL giganta oraz czterech z klasyfikacji łącznej WCSL. Ponadto prawo startu dostanie najlepszych dwunastu zawodników z dzisiejszych zmagań, nie wliczając oczywiście tych, którzy awansują na podstawie wcześniej wspomnianych rankingów.

Lista startowa

Transmisja ze zmagań oczywiście na antenach Eurosportu.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.