Alpejski PŚ w Alta Badia: Kolejny austriacki triumf

fot. rom@nski photo / CC BY
fot. rom@nski photo / CC BY

Wczorajsze zwycięstwo Maxa Franza w zjeździe należało uznać za sporą niespodziankę. Niewątpliwie nie da się tak powiedzieć o dzisiejszym triumfie jego rodaka Hirschera w gigancie w Alta Badia.

Marcel Hirscher to bowiem gigancista i slalomista kompletny. Właściwie nie ma zawodów, w których nie należałby do faworytów, zaś na Puchar Świata ma chyba monopol (bezprecedensowe pięć Kryształowych Kul z rzędu – w drodze po szóstą). Niemniej w gigancie ma konkurenta co najmniej tak dobrego – Alexisa Pinturault

Niemniej – gorszy dzień konkurenta to woda na młyn Marcela – prowadził po pierwszym przejeździe i ostatecznie zawody wygrał z czasem dwóch przejazdów 2:32.89. Drugi był także utrzymując pozycję po pierwszym przejeździe Francuz Mathieu Faivre (strata 0,71 sek.), zaś trzeci (i tu również był na tej pozycji po pierwszym przejeździe) – reprezentujący Włochy Florian Eisath (strata 1,10 sek.). Południowy Tyrolczyk po wielu latach startów wreszcie stanął na „pudle” w wieku już dość dla czynnego zawodnika zaawansowanym – 32 lata. Przetasowania, a jakże, były – ale na dalszych miejscach – czwarty był Słoweniec Zan Kranjec, który w tym sezonie albo wypada z trasy, albo jest tuż za podium (+1,90 sek.), dalsze miejsca zajęli Austriak Manuel Feller (+1,91 sek.), Niemiec Felix Neureuther (który, jak wiadomo świetnie jeździ nie tylko slalomy), Włoch Luca de Aliprandini (po brawurowym drugim przejeździe), Norweg Henrik Kristoffersen, Niemiec Stefan Luitz i Szwajcar Justin Murisier.

Pełne wyniki po 2. przejeździe

A Pinturault? Po pierwszym przejeździe był na niezłym, acz poniżej oczekiwań miejscu (siódmym), niestety w drugim wypadł z trasy – upadek wyglądał na groźny, ale raczej obyło się bez kontuzji.

Jutro kolejny slalom gigant w Alta Badia, ale mocno różniący się od tego dzisiejszego. Będą to bowiem zawody w gigancie równoległym, w którym zawodnicy rywalizować będą w parach.

Autor: Jarosław Gracka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.