Alpejski PŚ w Alta Badia: Jutro walka panów w gigancie równoległym (lista startowa)

fot. Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY NC

fot. Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY NC

Kolejny raz w Alta Badia zostanie rozegrany slalom równoległy. Jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji w narciarstwie alpejskim rozpocznie się jutro o godzinie 18:30.

Konkurencje, w których zawodnicy jeżdżą na równoległych trasach choć zwane slalomem równoległym czy gigantem równoległym jak w przypadku jutrzejszych zmagań mężczyzn w Alta Badia to jednak zupełnie co innego niż zwykły gigant i slalom, których w sezonie jest kilka. Zerknijmy chociażby na zeszłoroczną rywalizację. Zwycięstwo odniósł Cyprien Sarrazien, a drugie miejsce zajął Carlo Janka. Trzecie miejsce zajął Kjetil Jansrud. Trasa jest oczywiście o wiele krótsza i łatwiejsza niż w typowych zawodach. Blisko dwa lata temu pojawiły się plany, aby takie zawody organizować na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na razie jednak do nich nie doszło.

W zawodach slalomu czy giganta równoległego startuje 32 zawodników, którzy rywalizują w parach na dwóch wyznaczonym tuż obok siebie trasach. Zwycięzca awansuje do kolejnej rundy, przegrany kończy swój udział w zmaganiach. Dobór par jest dokonywany na podstawie numerów startowych. Zawodnik z numerem 1 mierzy się z zawodnikiem z numerem 32, numer 2. z 31. itd. Jak już wspomniano na początku zawody równoległe nie są częstym zjawiskiem w PŚ. Widowiskowość polega właśnie na tym, że zawodnicy rywalizują bezpośrednio i nie trzeba nerwowo zerkać co chwilę na osiągane czasy. Wszystko widać gołym okiem.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.