Alpejski PŚ w Alta Badia: Czy Hirscher zdoła również wygrać w gigancie równoległym? (lista startowa)

0

fot. sergejf / CC BY SA

fot. sergejf / CC BY SA

Po dzisiejszych zawodach panów emocje w Alta Badia jeszcze nie opadły, a to nie koniec rywalizacji w tej włoskiej miejscowości. Już jutro najlepsi alpejczycy na świecie zmierzą się w jedynym w tym sezonie gigancie równoległym. 

Po raz pierwszy Alta Badia miała okazję zorganizować takie zawody w sezonie 2015/2016 i to już czwarty raz, kiedy giganciści będą mieli okazję sprawdzić się w tak wyjątkowym wydarzeniu. W ciągu minionych trzech lat na najwyższym stopniu podium stawali: Kjetil Jansrud, Cyprien Sarazzin oraz Matts Olsson, który w zeszłym roku wyprzedził Henrika Kristoffersena oraz Marcela Hirschera. Z bardzo dobrej strony pokazali się wtedy Norwegowie, bowiem aż trzech z nich zdołało uplasować się w pierwszej dziesiątce: wyżej wymieniony Kristoffersen, a także czwarty Aleksander Aamodt Kilde oraz piąty Leif Kristian Nestvold-Haugen.

O triumf z pewnością będzie walczyć zwycięzca dzisiejszego wyścigu Marcel Hirscher, który wyprzedził drugiego Fanarę o ponad 2,5 sekundy. Francuz zapewne również będzie walczyć o jak najlepszą lokatę, tak jak  i Henrik Kristoffersen, chcący powetować sobie miejsce poza pierwszą dziesiątką. Do grona faworytów można także zaliczyć Mattsa Olssona, Manuela Fellera, czy Alexisa Pinturault.

Na starcie stanie trzydziestu dwóch alpejczyków, którzy pojawią się na tym samym stoku, lecz na równolegle ustawionej trasie. Wygrywa szybszy i w taki sposób awansuje do kolejnej rundy. Wyścig kończy się tzw. “małym finałem”, gdzie wyłaniany jest laureat trzeciego i czwartego miejsca oraz “dużym finałem”, kiedy dwóch najszybszych narciarzy walczy o pierwszą lokatę. 29-letni Austriak, zdobywca siedmiu Kryształowych Kul rozpocznie jutrzejszą rywalizację i zmierzy się w pojedynku ze swoim rodakiem Rolandem Leitingerem. Alexis Pinturault spotka się na starcie z Ryanem Cochran-Siegle ze Stanów Zjednoczonych, a Henrik Kristoffersen z Philippem Schoerghoferem.

Drabinka

Poniedziałkowy gigant równoległy rozpocznie się o godzinie 18:15.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.