Alpejski PŚ w Alta Badia. Czas na zmagania w slalomie gigancie (lista startowa)

Manuellopez.ch, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Po zjazdowych zmaganiach w Val Garden czas na kontynuacje włoskiej części Pucharu Świata. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w Alta Badia. Alpejczycy zmierzą się tam w slalomie gigancie. W zjazdach w Val Garden triumfowali Vincent Kriechmayr oraz Aleksander Aamodt Kilde. Kto się okaże najlepszy w konkurencji technicznej?

Manuellopez.ch, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Szwajcar liderem

Do tej pory zawodnicy dwukrotnie rywalizowali w slalomie gigancie. Zarówno na otwarcie sezonu w Soelden, jak i  w Val Disere triumfował prowadzący w Pucharze Świata Marco Odermatt. Tym samym jest on także liderem klasyfikacji w slalomie gigancie. Na drugim miejscu ze stratą 60 pkt plasuje się Słoweniec Zan Kranjec, a na trzecim Norweg Henrik Kristoffersen.

Dwa dni zawodów

W Alta Badia zawodnicy w obydwu dniach zmagań będą rywalizować w slalomie gigancie. Zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek zawody rozpoczną się o godz. 10:00.  Przed rokiem na tej trasie triumfowali Marco Odermatt oraz Henrik Kristoffersen. Kto będzie się cieszył z wygranej tym razem?  Rywalizację najlepszych alpejczyków na świecie można śledzić na kanale EUROSPORT oraz w aplikacji PLAYER.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna