Alpejski PŚ w Adelboden: Zapowiedź weekendu technicznego w Szwajcarii (listy startowe)

fot. myswitzerland.com

fot. myswitzerland.com

Po slalomach w Zagrzebiu, karuzela pucharowa mężczyzn i kobiet znów się rozdziela. Panowie w sobotę i niedzielę rywalizować będą w konkurencjach technicznych – gigancie i slalomie specjalnym w szwajcarskim Adelboden.

Rywalizacja w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn w tym sezonie jest najciekawsza od lat – nie ma takiego dominatora, jakim od lat był Marcel Hirscher. O kryształową kulę walczy na dobrą sprawę czwórka zawodników – dwóch specjalizujących się w konkurencjach technicznych – Francuz Alexis Pinturault i Norweg Henrik Kristoffersen oraz dwóch szybkościowców – Włoch Dominik Paris i Norweg Aleksander Aamodt Kilde. Szansę na znaczące powiększenie dorobku ma oczywiście dwóch pierwszych, acz nie bez szans będzie też Kilde – który potrafi też punktować w gigancie.

Najlepiej wyglądają szanse Kristoffersena, który prowadzi zarówno w klasyfikacji giganta, jak i slalomu. W tej pierwszej konkurencji jego główni rywale to Słoweniec Zan Kranjec i Amerykanin Tommy Ford oraz oczywiście wspomniany Pinturault. W slalomie Kristoffersen łeb w łeb rywalizuje z Francuzem Clementem Noelem. Na fali wznoszącej jest Szwajcar Daniel Yule, zawsze groźny (oprócz oczywiśćie Pinturaulta) są tacy zawodnicy jak weteran szwedzki Andre Myhrer i Szwajcar Ramon Zenhaeusern. Rewelacyjnie spisuje się w tym sezonie Belg Armand Marchant, którego bezkompromisowa jazda któregoś dnia może doprowadzić go na podium.

Pierwszy przejazd giganta w sobotę o godzinie 10:30, drugi planowo o 13:30. Na takie same godziny zaplanowane są przejazdy slalomu w niedzielę. Na starcie giganta zobaczymy 65 zawodników z 19 krajów. Nie będzie wśród nich Polaków.

lista startowa giganta

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.