Alpejski PŚ w Adelboden. Techniczny weekend panów w Szwajcarii (listy startowe)

Fot. Rosmarie Knutti

Specjaliści od alpejskich konkurencji technicznych nie mają chwili wytchnienia. W najbliższy weekend odbędą się dwa giganty i jeden slalom w szwajcarskim Adelboden. Sytuacja w konkurencjach technicznych jest tak ciekawa, a zawodników będących w formie tak dużo, że możemy być pewni, iż emocji nie zabraknie.

Fot. Rosmarie Knutti

W gigancie po czterech zawodach na czele jest faworyt gospodarzy – Marco Odermatt. Dość niespodziewanie trafił z wielką formą, ale nie będzie miał łatwego zadania, bo tuż za nim jest faworyt Francuzów Alexis Pinturault i dwóch świetnych zawodników z byłej Jugosławii – Chorwat Filip Zubcic i Słoweniec Zan Kranjec. Za tą piatką prowadzącą w klasyfikacji należy zwrócić uwagę na Szwajcara Loica Meillarda i Norwega Atle Lie McGratha. Obaj są w formie i obaj ostatnio zadebiutowali na podium PŚ.

Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja w slalomie. Tam po trzech zawodach prowadzi dość zdecydowanie zawodnik, który nie wygrał żadnych zawodów. Mowa o Manuelu Fellerze, który mimo to jest najrówniejszy i w zasadzie nie notuje wpadek. Henrik Kristoffersen z Norwegii jest w nierównej formie, ale to zawodnik tak wysokiej klasy, że należy brać pod uwagę poważnie jego zwycięstwo. Zupełnie niespodziewanie w wielkiej formie jest Niemiec Linus Strasser. Mocno trzymają się faworyt gospodarzy Ramon Zenhaeusern i drugi z Austriaków – Marco Schwarz. Do formy dochodzi wreszcie inny z Austriaków Michael Matt. Młodzi gniewni – Sebastian Foss-Solevaag (Norwegia), Alex Vinatzer (Włochy) i Clement Noel (Francja) też mają coś do udowodnienia. Giganty odbędą się jutro i w sobotę, zaś slalom – w niedzielę. Pierwsze przejazdy rozpoczną się o 10:15 (piątek) i 10:30 (weekend), drugie zaplanowane są trzy godziny później.

program zawodów

lista startowa giganta (1), giganta (2) i slalomu

źródło: własne