Alpejski PŚ w Adelboden: Powtórka z Zagrzebia, Hirscher znów triumfuje w slalomie

fot. rom@nski photo / CC BY

fot. rom@nski photo / CC BY

Slalomowe zawody Pucharu Świata w Adelboden zakończyły się zwycięstwem Marcela Hirschera, który odniósł już 52. zwycięstwo w PŚ. Drugie miejsce zajął Michael Matt, a trzecie Henrik Kristoffersen. Dokładnie tak samo wyglądała czołowa trójka slalomu w Zagrzebiu. Reprezentujący Polskę Adam Chrapek nie awansował do drugiego przejazdu zajmując w pierwszym 58. miejsce.

Na dwóch pierwszych miejscach na półmetku zawodów znajdowali się Austriacy – Marcel Hirscher i Michael Matt, którzy byli również najwyżej sklasyfikowanymi alpejczykami w poprzednim slalomie w Zagrzebiu. Matt do Hirschera tracił po pierwszym przejeździe 0,25 sek. Henrik Kristoffersen, który był w najlepszej trójce wszystkich dotychczasowych slalomów tego sezonu zajmował dopiero czwarte miejsce (+0,71 sek.) przegrywając jeszcze z Andre Myhrerem (+0,44 sek.). Kolejni zawodnicy tracili do lidera już ponad sekundę. Piąty był Alexis Pinturault (+1,17 sek.), na miejscach szóstym i siódmym znajdowali się Szwajcarzy Luca Aerni (+1,28 sek.) i Daniel Yule (+1,46 sek.), a na dwóch kolejnych Włosi Stefano Gross (+1,52 sek.) i Manfred Moelgg (+1,64 sek.). Na pozycji dziesiątej byli ex aequo Dave Ryding i Sebastian Foss-Solevåg (+1,82 sek.).

Jadący jako ostatni Adam Chrapek dojechał na metę ze stratą 8,25 sek. Polak zajął 58. miejsce w gronie 59 sklasyfikowanych zawodników.

Wyniki po 1. przejeździe

Jedyna zmiana jaka zaszła w czołowej piątce po drugim przejeździe to zamiana miejsc między Kristoffersenem i Myhrerem. Henrik był najszybszym zawodnikiem w drugim przejeździe spośród 10 alpejczyków startujących na końcu. Lepsze rezultaty uzyskiwali tylko slalomiści jadący dużo wcześniej, po lepszej trasie. To pozwoliło mu na awans na trzecie miejsce, ale nie był on w stanie odrobić strat do Hirschera i Matta. Hirscher był nieco wolniejszy nie tylko od Kristoffersena, ale też od Michaela Matta, jednak był wystarczająco szybki aby zwyciężyć w zawodach. Matt (+0,13 sek.) znów musiał zadowolić się drugim miejscem (po raz trzeci z rzędu). Strata Kristoffersena do Hirschera to 0,16 sek. Myhrer do zwycięzcy stracił dziś 0,78 sek. Przewaga czołowej trójki była zatem dość duża. Piątą pozycję utrzymał Alexis Pinturault (+0,83 sek.), szósty był Stefano Gross, siódmy Sebastian Foss-Solevåg, ósmy Loic Meillard, dziewiąty Christian Hirschbühl, a dziesiąty Linus Strasser.

Wyniki po 2. przejeździe

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.