Alpejski PŚ w Adelboden: Pinturault walczy o utrzymanie pozycji wicelidera (lista startowa)

fot. Stefho74 via Foter.com / CC BY-NC-SA

fot. Stefho74 via Foter.com / CC BY-NC-SA
fot. Stefho74 via Foter.com / CC BY-NC-SA

Przed nami kolejna rywalizacja mężczyzn w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskich. Tym razem zmierzą się w slalomie gigancie w Adelboden.

Szwajcarska miejscowość Adelboden jest gospodarzem kolejnego przystanku alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn. Po ostatnich zawodach w Zagrzebiu naszedł czas na slalom gigant. Przed rokiem zawody tutaj zostały odwołane, przez co rozegrano tylko slalom, w którym triumfował Henrik Kristoffersen. Ostatni gigant został rozegrany tutaj dwa lata temu. Wówczas triumf odniósł Marcel Hirscher. Za jego plecami znaleźli się Pinturault oraz Kristoffersen.

Zawody alpejskiego Pucharu Świata w Adelboden odbywają się od początku istnienia konkursów tej rangi. Na przestrzeni całej historii najwięcej triumfów święcił tutaj Ingemark Stenmar. Wybitny szwedzki narciarz wygrywał aż 5 razy. W jutrzejszej rywalizacji faworytami są najlepsi zawodnicy sprzed dwóch lat. Alexis Pinturault będzie nie tylko odrabiał straty do Marcela Hirschera, ale przede wszystkim bronił się przed swym rodakiem Mathieu Faivre, który traci do niego w klasyfikacji gigant zaledwie 19 punktów. Pamiętajmy, że z dobrej strony potrafi pokazać się także Felix Neureuther, zajmujący w klasyfikacji czwarte miejsce. Zawody rozpoczną się o 10:30. Drugi przejazd jest zaplanowany na godzinę 13:30

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.