Alpejski PŚ w Adelboden. Pierwszy triumf w slalomie Marco Schwarza

14:26, 10.01.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 15:34, 10.01.2021

Austriak Marco Schwarz odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w slalomie. Drugie miejsce podczas dzisiejszej rywalizacji zajął Niemiec Linus Strasser, a trzecie Brytyjczyk Dave Ryding.

Marco Schwarz doczekał się swojego pierwszego zwycięstwa w slalomie. Austriak w tej konkurencji do tej pory siedmiokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Świata, ale nigdy nie wygrał. Dzisiaj po pierwszym przejeździe zajmował czwarte miejsce. Zawodnicy jadący po nim nie dali jednak rady objąć prowadzenia. Najwięcej problemów podczas drugiego przejazdu miał Francuz Victor Muffat-Jeandet, który dojechał do mety na dwudziestej szóstej lokacie i był ostatnim z klasyfikowanych zawodników.

Linus Strasser po pierwszym podium i zwycięstwie w slalomowym starcie w Zagrzebiu dziś uplasował się na drugiej pozycji. 28-letni Niemiec na półmetku rywalizacji był dwunasty, ale w drugim przejeździe zanotował bardzo dobry czwarty czas. Ostatecznie stracił on do austriackiego zawodnika 0,14 s. 0,01 sekundy za Strasserem rywalizację ukończył Dave Ryding. Dla doświadczonego Brytyjczyka to dopiero trzecie podium w zmaganiach najwyższej rangi.

Blisko czołowej trójki slalom ukończył drugi z Austriaków Michael Matt, który do Rydinga stracił 0,02 s. Piątkę zamknął najlepszy ze Szwajcarów Loic Meillard (+0,19 do najlepszego). Szósty był jadący w drugiej grupie podczas pierwszego przejazdy Tanguy Nef. Siódme miejsce zajął Daniel Yule, ósme Clement Noel, dziewiąte Sebastian Foss-Solevaag, a dziesiąte Aleksander Choroszyłow.