Alpejski PŚ w Adelboden: Marcel Hirscher wciąż w innej lidze. Austriak znów najlepszy w slalomie

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

Marcel Hirscher okazał się najlepszy podczas dzisiejszego slalomu zaliczanego do alpejskiego Pucharu Świata w Adelboden. Austriak na podium stanął pomiędzy Clementem Noelem a Henrikiem Kristoffersenem.

Marcel Hirscher wygrał dzisiejsze zmagania slalomistów w Adelboden, ale po pierwszym przejeździe nie było to takie pewne, bowiem zajmował trzecie miejsce ze stratą 0,39 sek. Prowadził Marco Schwarz, który wykręcił czas 53,90 sek. Drugi wynik pierwszej turze zajmował Henrik Kristoffersen. Norweg tracił do prowadzącego Austriaka o pięć setnych mniej niż Hirscher. W drugiej turze dominator ostatnich sezonów  postanowił zaatakować. Udało mu się, bo osiągnął najlepszy czas (53,08 sek.). Pozostało mu czekać, co zrobią dwaj rywale bezpośrednio wyprzedzający go. Henrik Kristoffersen na trasie wyraźnie jednak tracił i nie udało mu się dowieźć do mety nieznacznej przewagi. Ba, Norweg po swoim finałowym przejeździe nie był nawet drugi, bo przegrał z Noelem Clementem. Francuz był piąty po pierwszej turze, ale dobrze zjechał w drugiej i prowadził do przejazdu Hirschera. Kristoffersen stracił do pierwszego miejsca 0,71 sek. Na górze pozostał tylko jeden zawodnik – Marco Schwarz. Wiadomo już było, że wygra Austriak. Lider po pierwszej rundzie nie ukończył jednak drugiej przejazdu. I tak z piątej slalomowej wiktorii na trasie w Adelboden cieszył się Marcel Hirscher.

Tuż za podium uplasował się Alexis Pinturault. Francuz widocznie upodobał sobie czwartą lokatę w Adelboden, bo wczoraj w gigancie też uplasował się na tej pozycji. Dziś zabrakło mu niewiele, bo dwie setne do trzeciego Kristoffersena. Piąty był przedstawiciel gospodarzy Ramon Zenhaeusern (+0,97 sek.) a czołową szóstkę uzupełnił Chorwat Elias Kolega (+ 1,97 sek.).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.