Alpejski PŚ w Adelboden: Kristoffersen triumfuje w slalomie

Photo credit: Skirenn i Trysil via Foter.com / CC BY
Photo credit: Skirenn i Trysil via Foter.com / CC BY

Henrik Kristoffersen triumfuje w slalomie rozegranym w szwajcarskim Adelboden. Manfred Moelgg i Marcel Hirscher zmuszeni uznać przewagę młodego Norwega.

Kristoffersen prowadził już po pierwszym przejeździe, zgromadził on wtedy na swoim koncie przewagę nad drugim Moelggiem 0,38 sekundy, a nad trzecim Neureutherem 1,27 sek. Czwarte miejsce należało do Alexandra Khoroshilova, który do pierwszego miejsca tracił 1,38 sekundy, a 11 setnych tracił do niego piąty Andre Myhrer. 23 zawodników nie ukończyło pierwszego przejazdu, w tym Stefano Gross, Mattias Hargin i Michael Matt.

Wyniki 1. przejazdu

W drugim przejeździe Henrik Kristoffersen utrzymał swoją przewagę nad drugim Moelggiem, powiększając ją o prawie półtorej sekundy. Na trzecim miejscu dojechał Marcel Hirscher, któremu do triumfu zabrakło aż 2,19 sekundy. Czwarte miejsce zajął Felix Neureuther (+2,24), natomiast piąte Alexander Khoroshilov (+2,45). Szósta pozycja należała do Andre Myhrera, który stracił 2,62 sek. Na siódmej pozycji zameldował się Manuel Feller ze stratą 3,05 sekundy do Norwega. Ósme miejsce zajął Daniel Yule (+3,16), a dziewiątą Alexis Pinturault (+3,48). Pierwszą dziesiątkę ex aequo zamknęli Linus Strasser i Jonathan Nordbotten, którzy stracili 3,86 sekundy do trumfatora. Drugi przejazd został ukończony przez wszystkich zawodników kwalifikujących się do niego.

Pełne wyniki

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.