Alpejski PŚ w Adelboden: Czy ktoś odbierze kolejne zwycięstwo Hirscherowi? (lista startowa giganta)

fot. myswitzerland.com

fot. myswitzerland.com

Podczas gdy Austria zmaga się z rekordowymi opadami śniegu, a zawody kobiet w St. Anton zostają odwołane, panowie w ten weekend zmierzą się w konkurencjach technicznych w szwajcarskim Adelboden. Start zapowiedziało 75 alpejczyków. 

Adelboden to jedna z trzech miejscowości (oprócz Wengen i Kitzbühel), które goszczą w kalendarzu Pucharu Świata nieprzerwanie od 1967 roku, czyli od momentu jego powstania. Rokrocznie w tym malowniczym, alpejskim miasteczku rozgrywany jest slalom oraz gigant uważany przez wielu za najtrudniejszy wyścig w całym sezonie. Start ulokowany jest na 1730 m n.p.m. , cała trasa ma długość 1290 metrów, a narciarze muszą mierzyć się nawet z 60% nachyleniem stoku.

W zeszłym roku pierwszy dzień zawodów padł łupem Marcela Hirschera, który wyprzedził Henrika Kristoffersena oraz Alexisa Pinturaulta. W drugim wyścigu utytułowany Austriak również zdołał zwyciężyć, a na podium stanął ze swoim rodakiem Michaelem Mattem oraz ponownie Kristoffersenem. W tym roku wymienieni wyżej narciarze również walczą o najwyższe lokaty, dlatego można przypuszczać, że cała trójka pokaże się z jak najlepszej strony. Do faworytów możemy zaliczyć także Loica Meillarda, czy Daniela Yule’a, którzy zapewne będą chcieli popisać się przed własną publicznością.

W sobotę o 10:30 rozpocznie się pierwszy przejazd giganta, a o 13:30 drugi. Prognozy pogody przewidują dodatnie temperatury podczas całego weekendu, lecz wiatr czy mgła nie powinny przeszkadzać w rywalizacji.

Pierwszy na trasę ruszy jutro Henrik Kristoffersen, zaraz po nim Matts Olsson. Trzeci numer startowy należy do Meillarda, a dopiero z siódmym pojedzie Hirscher. Do giganta nie został zgłoszony żaden reprezentant Polski.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.